آمریکا نام حوثی‌ها را به فهرست سازمان‌های تروریستی اضافه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روبرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه 23 نوامبر 2020 اعلام کرد که واشنگتن گزینه‌های متعددی برای مقابله با پیکارجویان حوثی دارد و همینک در حال بررسی افزودن نام این گروه شبه‌نظامی به فهرست سازمان‌های تروریستی به شکل دائم است.

اوابراین که در فیلیپین به سر می‌برد، از حوثی‌ها خواست خود را از ایران دور کرده و به حملات خود به کشورهای همسایه پایان دهند.

او همچنین از حوثی‌ها به دلیل عدم ورود به روند گفتگوها و نشان دادن حسن نیت برای پایان درگیری‌ها در یمن انتقاد کرد و گفت که دولت آمریکا در همه این اوقات موضوع را به دقت زیر نظر داشت.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد افزودن نام حوثی‌ها به سازمان‌های تروریستی در جدول کاری دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا است.

پیش از این هم رسانه‌های محلی گزارش کرده بودند که دولت ترامپ خود را آماده می‌کند حوثی‌های وابسته به ایران در یمن را پیش از خروج از کاخ سفید، به فهرست سازمان‌های تروریستی اضافه کند.

تحلیلگران باور دارند که افزوده شدن حوثی‌ها به فهرست تروریسم، یکی از جدی‌ترین چالش‌هایی است که دونالد ترامپ برای سیاست‌های ایران در منطقه ایجاد خواهد کرد.

پیش‌بینی شده که علاوه بر افزوده شدن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های ترویستی، تحریم‌هایی علیه رهبران عالیرتبه و فرماندهان این گروه و پیگرد همه افراد آن و همچنین اعلام جرم علیه افرادی که با حوثی‌های روابط مالی و اقتصادی دارند، صورت گیرد.

همزمان سازمان ملل و نهادهای امدادی بین‌المللی می‌کوشند مانع اقدام دولت ترامپ علیه حوثی‌ها شوند، اما او مصمم است، دستاورد دیگری در چارچوب سیاست اعمال فشار علیه ایران به نام خود ثبت کند.

پادشاهی عربی سعودی و چند کشور دیگر پیش از این نام پیکارجویان حوثی را به فهرست تروریسم کشورهای خود افزوده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید