.
.
.

قربانیان حملات موشکی در کابل به 10 کشته و 51 زخمی افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان یک‌شنبه 22 نوامبر اعلام کرد، در نتیجه حملات موشکی روز گذشته در شهر کابل 10 نفر کشته شدند و 51 نفر دیگر زخم برداشتند.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «چندی قبل یک موتر که چندین فیر مرمی بیم یک را انتقال می‌داد در چوک قره‌باغ گیر آمد. ازین نوع مهمات در دهکده‌های شمالی یافت می‌شود. در هماهنگی با ادارات ولایات همجوار پیدا خواهیم کرد که شبکه‌های انتقال این مواد کی‌ها استند. نمی‌گذاریم که هیچ جنایت تروریست با گذشت زمان فراموش سیستم گردد».

گفتنی است که وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد که 23 موشک بامداد شنبه 21 نوامبر 2020 بالای شهر کابل شلیک شد.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت: «با تاسف این راکت‌ها در مناطق مسکونی در مربوطات حوزه دهم، برج برق چهار قلعه، کوچه طاهری، نعمت‌پلازا، نزدیک پوهنتون سلام، چهار راهی گل‌سرخ حوزه چهارم، چهاراهی صدارت، پل باغ عمومی، جاده سپین زر، نزدیک ارشیف ملی حوزه دوم، در مربوطات لیسه مریم و 500 فامیلی حوزه یازدهم اصابت نموده است».

از سوی دیگر، سفارت ایران در کابل در توییتی نوشت، یک موشک شنبه 21 نوامبر در محوطه این سفارت برخورد کرد، اما تلفاتی در پی نداشت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است و دولت افغانستان گروه طالبان را مسئول این رویداد دانسته، اما این گروه دست داشتن در این حملات موشکی را رد کرد.