.
.
.

شاهزاده محمد بن سلمان: کرونا هیچ یک از مرزها را به رسمیت نشناخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی در نشست پایان گروه 20 که روز یکشنبه 22 نوامبر 2020 به میزبانی ریاض برگزار شد، تاکید کرد که کرونا هیچ یک از مرزها را به رسمیت نشناخت.

او با اشاره به نقشی که کشورش به عنوان رئیس گروه 20 در مقابله با بحران جهانی کرونا بر عهده داشت، گفت:«قدرت ما در وحدت ما است و این هدف از تشکیل گروه 20 است.»

ولی‌عهد سعودی درباره حجم کمک‌های این گروه‌ هم توضیح داد: «گروه 20 بیش از 21 میلیارد دلار برای مقابله با پیامدهای کرونا هزینه کرد.»

او ریاست کشورش بر گروه 20 را افتخاری برای این کشور دانست و تاکید کرد: « پادشاهی عربی سعودی 500 میلیون دلار به تلاش‌ها برای تولید واکسن کرونا کمک کرد و سعودی به پیشتیبانی از تلاش‌های برای دستیابی به واکسن کرونا ادامه می‌دهد.»

محمد بن سلمان گفت: « به دستاوردهای امسال‌مان افتخار می‌کنیم ... ریاست سعودی بر گروه 20 در این سال دشوار، افتخاری برای این کشور بود.»

او به ضرورت اصلاح سازمان تجارت جهانی هم اشاره و اعلام کرد: « طرح ریاض برای اصلاح سازمان تجارت‌جهانی را به راه انداختیم ... اعضای گروه 20 درباره طرح‌هایی برای بهبود اوضاع جهانی توافق کردند.»

ولی‌عهد سعودی با تاکید بر اینکه « همه اقدامات لازم برای نجات جان انسان‌ها و حمایت از گروه‌های فقیر را اتخاذ کردیم» گفت: « باید از بحران جهانی کرونا درس بگیریم.»

او همچنین توضیح داد که « تعویق پرداخت بدهی‌ها در دوران کرونا شامل حال بیش از یک میلیارد انسان شد»

شاهزاده محمد بن سلمان بار دیگر به نقش کشورش در ریاست گروه 20 اشاره و گفت: «ریاست سعودی بر گروه 20 روی جهانی با پایداری بیشتر متمرکز بود ... کمک‌های اضطراری در اختیار کشورهای فقیر دنیا قرار دادیم.»