.
.
.

رئیس مجلس ایران: برخی به طرح معیشت برچسب سیاسی می‌زنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس مجلس ایران با بیان اینکه در این مقطع با توجه به گرانی‌ها، شرایط کرونا و سایر مشکلات به دنبال طرح معیشت هستند، اعلام کرد که برخی می‌خواهند به این قانون برچسب سیاسی بزنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ملت، یکشنبه 22 نوامبر محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور نشست علنی امروز مجلس ایران از وجود معضل ریشه دار سوءمدیریت و انفعال مدیریتی خبر داد.

او تاکید کرد که مشکلات در این کشور پیچیده است و برای حل آنها باید به ریشه مشکلات نظیر نظام بروکراسی، سوءمدیریت، فقر و تبعیض پرداخت.

قالیباف با اشاره به گرانی‌ها، شرایط کرونا و سایر مشکلات گفت: «به دنبال طرح معیشت بودیم، برخی در کشور به دنبال زدن برچسب سیاسی به این قانون هستند، اما این واقعیت امروز جامعه ماست که به دلیل انبوهی از ناکارآمدی‌ها به این وضع رسیده‌ایم و باید برای مشکلات روزمره مردم راه حل داشت.

به گفته او، دولت به مسئله کمک معیشتی به مردم دیرهنگام توجه کرد ولی این اهتمام نشانه خوبی است.

رئیس مجلس ایران تاکید کرد که در طرح معیشت باید با اجرای سریع و دقیق قانون، تاخیرهای چند ماهه در حمایت معیشتی از مردم جبران شود.

بر اساس طرح معیشت قرار است مشکل اقشار مختلف جامعه ایران در تامین کالاهای اساسی برطرف شود. منتقدان این طرح نگران این هستند که طرح مذکور با تزریق منابع جدید باعث افزایش تورم شود.

دولت بارها مخالفت خود را با اجرای این طرح با این توجیه که منابع مالی لازم برای آن را در اختیار ندارد، اعلام کرد. اما نمایندگان مجلس با توجه به اجرای طرح های مالی دیگر که هزینه های هنگفت برای دولت ایجاد کرده، این استدلال دولت را نپذیرفتند و بر اجرای طرح پافشاری کردند.