یک نماینده مجلس ایران روحانی را به «دیکتاتوری» متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک نماینده مجلس ایران با انتقاد از برخی رفتارهای رئیس‌جمهوری ایران در جلسات رسمی دولت با سایر نهادها و عدم حضور او در مجلس برای پاسخگویی، روحانی را متهم به «دیکتارتوری» کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، شنبه 21 نوامبر 2020 محمود نبویان در مجلس ایران با بیان اینکه «دیکتاتوری‌های آقای روحانی» در موارد مختلف مشاهده شده است، گفت: «به عنوان نمونه در شورای عالی فضای مجازی رئیس پدافند غیرعامل کشور قانونا در این شورا عضو است، اما آقای روحانی او را به جلسات شورا راه نمی‌دهد و یا در شورای عالی انقلاب فرهنگی آقای روحانی چند نفر از اعضا را به جلسات شورا راه نمی‌دهد».

Advertisement

او در ادامه انتقادات خود بیان کرد که روحانی برای حضور در جلسات از آنها دعوت نمی‌کند و از قوه قضائیه هم کسی در این ستاد حضور ندارد و این ستاد فقط یک «ستاد دولتی کرونا» است و فقط هم برای روحانی «نسخه می‌پیچد».

نبویان عدم حضور روحانی در مجلس را یادآور شد و گفت: «آقای روحانی! شما قانونا موظفید که به مجلس بیایید و این که شما به مجلس نمی‌آیید آیا ربطی به تحریم‌ها دارد؟ یا مربوط به روحیه دیکتاتوری شماست؟»

او این عملکرد رئیس‌جمهوری ایران را نتیجه «مدیریت غرب‌گرای لیبرال خسته ناکارآمدی» دانست که فقط «چشم به دشمنان ملت ایران» دارد و تا زمانی که این مدیریت باشد وضع از این بهتر نخواهد شد.

عدم پذیرش انتقاد یکی از ایراداتی است که منتقدان رئیس‌جمهوری ایران که عمدتا از اصولگریان هستند به او وارد کرده‌اند. او در یکی از جلسات رسمی، منتقدان دولت را «ناقص‌العقل» خواند که با واکنش گسترده همراه شد.

همچنین صادق زیباکلام حامی انتخاباتی روحانی نیز او را متهم به «دیکتاتوری» کرد.

او چندی پیش در مصاحبه با مجله اندیشه پویا گفت: «روحانی باید این روحیه که مردم را می‌توان با سخنان دلنشین و دادن امیدواری پوچ راضی نگه داشت کنار بگذارد. متاسفانه روحانی قدری متکبر و حتی متفرعن است، روحانی باید این روحیه را کنار بگذارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم