پوتین: ما از پروژه نشست سران در ریاض در مورد واکسن‌ها حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سخنانش در برابر نشست مجازی سران گروه 20 در سعودی تأکید کرد که روسیه تدابیر بی‌سابقه‌ای را برای حفاظت از اقتصاد و بهداشت به‌کار بسته ‌است.
رئیس‌جمهوری روسیه، آمادگی کشورش را برای تأمین واکسن اسپوتنیک برای کشورهای نیازمند ابراز داشت و پشتیبانی از پروژه نشست سران در ریاض در مورد واکسن‌ها را مورد تأکید قرار داد.

به گفته پوتین، پاندمی کرونا منجر به بروز بحران اقتصادی بی‌سابقه‌ای گردید.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه عنوان ساخت که نشست گروه 20، گردآورنده کشورها و اقتصادهای بزرگ جهان زیر یک سقف است و این نشست در رویارویی با چالش‌های جهانی، بسیار دارای اهمیت می‌باشد.

این در حالی است که جابیر پولسونارو رئیس‌جمهوری برزیل تأکید کرد که همکاری در نشست گروه 20، کلید غلبه بر مشکلات جهانی است.

پیدرو سانچز نخست‌وزیر اسپانیا نیز به نوبه خود عنوان ساخت که از نشست گروه 20 انتظار می‌رود که در مقابله با پیامدهای کرونا دست به اقداماتی بزند.

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا نیر در سخنانش در نشست مجازی گروه 20 تأکید کرد که بریتانیا نسبت به تأمین عادلانه هر گونه واکسن ضد کرونا در سطح جهان، متعهد و ملتزم است.

وی افزود که واکسن‌ها می‌توانند راه خروج از بحران کرونا باشند.

جانسون با قدردانی از ملک سلمان بن عبدالعزیز به خاطر ریاست بر گروه 20 عنوان کرد که اگر شرایط کنونی ناشی از کرونا نبود، مشتاق بازدید از شهر نیوم بود.

جانسون افزود: «سرنوشت ما در دستان همدیگر است. ما شاهد تحولاتی سازنده مربوط به واکسن کرونا در جهان بودیم و پیشرفتی در این خصوص انجام گرفته و من امیدوارم تا شاهد پشتیبانی کشورهای گروه 20 از اقدامات مربوط به تأمین واکسن کرونا باشیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید