محمد بن راشد: گروه 20 پلاتفرمی است که جهان پیرامون آن وحدت می‌یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد بن راشد جانشین رئیس امارات، نخست‌وزیر و حاکم دبی تأکید کرد: «من امروز در اجلاس مجازی سران گروه 20 شرکت داشتم که پادشاهی عربی سعودی، میزبان آن است و ملک سلمان بن عبدالعزیز ریاست آن را بر عهده دارد.»

او افزود که «گروه 20 بزرگترین پلاتفرم اقتصادی جهان است که جهان بر محور آن برای مقابله با چالش‌های مشترک و پشت‌سر گذاشتن آنها متحد می‌شود.»

محمدبن راشد در ادامه گفت: «من در مشارکت خود در اجلاسی که تمامی سازمان‌های اصلی جهان در آن شرکت دارند، تأکید کردم که امارات به عنوان پشتیبان همه ابتکار عمل‌های مشترک جهانی و کلیه سیاست‌ها و پروژه‌هایی است که ضامن ایجاد آینده پایدار برای نسل‌های بعدی است.»

او از سازماندهی جهانی بسیار عالی اجلاس سران گروه 20 از سوی سعودی تقدیر کرد.

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج نیز تأکید کرد که سعودی، نقش محوری و رهبری خود در مدیریت نشست سران گروه 20 در دوره ریاست خود بر این گروه را اثبات می‌کند.

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین شنبه 21 نوامبر تأکید کرد که سعودی خود را برای نشست رهبران کشورهای گروه 20 آماده می‌کند و این گروه توانایی و قدرت خود را در همسوسازی تلاش‌ها اثبات کرده‌ است.

ملک سلمان در توئیت خود در آستانه گشایش نشست گروه 20 که سعودی امسال به دلیل پاندمی کرونا به شکل آنلاین میزبان آن خواهد بود، نوشت: «مسئولیت ما، گام برداشتن به سوی آینده ای بهتر بوده و خواهد بود.»

در ادامه این توئیت آمده‌است: «گروه 20 تونایی خود را در کاستن از تبعات پاندمی کرونا به اثبات رسانده ‌است.»

ریاض امروز و فردا 22 نوامبر میزبان اجلاس رهبران گروه 20 خواهد بود که نخستین نشست از این دست در سطح جهان عرب است. هدف این اجلاس، تدوین توافقی جهانی در مورد مسائل اقتصادی است که در دستور کار آن مطرح شده ‌است.

ملک سلمان ریاست 15مین نشست‌های سران را بر عهده دارد که به شکل مجازی و با توجه به شرایط کنونی جهان و پاندمی کرونا با مشارکت شماری از رهبران کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و منطقه ای برگزار می‌شود.

شماری از مسائل به‌ویژه در حوزه انرژی، تغییرات اقلیمی، اقتصاد دیجیتال، نظارت‌های بهداشتی و آموزش و پرورش در دستور کار این نشست قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید