شیوع موج دوم کرونا در افغانستان؛ دانشگاه‌ها پس از یک هفته بسته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت تحصیلات عالی افغانستان شنبه 21 نوامبر اعلام کرد، به دلیل شیوع موج دوم کرونا تمام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور پس از یک هفته بسته می‌شود.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، براساس فیصله کابینه دولت افغانستان تمام دانشگاه و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی این کشور از تاریخ 8 قوس (28 نوامبر 2020) تا 15 حوت (مارس 2021) تعطیل می‌باشد.

در این اعلامیه ذکر شده که نهادهای تحصیلات عالی دولتی و خصوصی مکلف اند که درس‌های باقی‌مانده را به شکل غیر حضوری از طریق آنلاین ادامه دهند.

بر اساس این اعلامیه، برگزاری درس‌های حضوری و آزمون نهایی این سمستر بعداً اعلام خواهد شد.

نگرانی از شیوع موج دوم کرونا در افغانستان

وزارت صحت عامه(بهداشت)‌ افغانستان امروز شنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 140 مورد مثبت مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 44 هزار و 503 نفر افزایش یافت.

به گزارش منابع خبری این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 12 بیمار کرونا جان باختند و 52 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به یک هزار و 675 و بهبودیافتگان به 35 هزار و 422 نفر رسیده است.

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان به تاریخ 14 اکتبر 2020 اعلام کرده بود، براساس فیصله کابینه پس از این پوشیدن ماسک در ادارات دولتی و شفاخانه‌ها(بیمارستان) این کشور اجباری می‌باشد.

همچنان این وزارت از شهروندان افغان خواسته به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا از سفرهای غیرضروری به کشورهای ایران و پاکستان خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید