.
.
.

ثبت بیش از 2000 فوتی و 200 هزار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش دانشگاه جونز هاپکینز ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت منتهی به شامگاه پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 بیش از 2000 فوتی و 200 هزار مورد مبتلا به ویروس جدید کرونا را به ثبت رسانده است.

طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جونز هاپکینز طی 24 ساعت ما بین ساعت 8:30 شامگاه چهارشنبه تا 8:30 شامگاه پنج‌شنبه به وقت محلی آمریکا 2,239 فوتی و200,146 مورد مبتلا به کووید -19 در این کشور به ثبت رسید.

در ایالات متحده آمریکا که از چند هفته پیش شاهد جهشی جدید در ویروس کرونا بوده اکنون بیشترین شمار روزانه فوتی‌ها و مبتلایان به ویروس کووید -19 را به ثبت رسانده است به طوری که شمار کل فوتی‌ها از آغاز پاندمی کرونا تاکنون به 252,419 فوتی رسیده و پس از آن به ترتیب کشورهای برزیل، هند و مکزیک که هم‌اکنون شمار فوتی‌ها در آن از مرز یکصد هزار فوتی گذشته، قرار گرفته‌اند.

ایالات متحده آمریکا از نظر شمار مبتلایان به کرونا نیز رتبه اول در جهان را دارا است به طوری که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آن از نزدیک به 11.7 میلیون نفر یعنی یک پنجم تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از زمان آغاز پاندمی در اواخر 2019، گذشته است.

در همین راستا مدیریت مراکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار آمریکا پنج‌شنبه از شهروندان این کشور خواسته تا از مسافرت‌های آخر هفته آینده به مناسبت روز شکرگزاری (Thanksgiving Day) خودداری کنند.

این در حالی است که در ایالت نیویورک مدارس تعطیل شده و در ایالت کالیفرنیا نیز به منظور مقابله با افزایش سریع و بی‌سابقه موارد مبتلا به کرونا مقررات منع رفت و آمد شبانه به مدت یکماه در مناطق گسترده‌ای از این ایالت برقرار شده است.

از سویی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد تا دو ماه دیگر هنگامی که پست ریاست جمهوری را به دست خواهد گرفت علی‌رغم جهش جدید در ویروس کرونا که از چند هفته پیش در کشور آغاز شده برای مبارزه با پاندمی ویروس جدید کرونا قرنطینه و تعطیلی عمومی وضع نخواهد کرد.

جو بایدن در ادامه گفت:« من اقتصاد را تعطیل نخواهم کرد بلکه ویروس را از کار خواهم انداخت».

جو بایدن افزود:« ما الان باید اقدام کنیم و الا 400 هزار تن در اثر ابتلا به کرونا مرده‌اند». وی در ادامه گفت:« چنانچه به همه اطلاعات دسترسی پیدا نکنیم قادر به اقدام برای مبارزه با کرونا و اتخاذ همه تدابیر برای واکسیناسیون نخواهیم بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم