کانادا 4 کشور از جمله ایران را به انجام حملات سایبری متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژانس اطلاعات و امنیت سایبری کانادا پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 در تازه‌ترین گزارش خود برنامه‌ها و حملات سایبری از سوی چهار کشور ایران، روسیه، چین و کره شمالی را بزرگترین تهدید استراتژیک علیه این کشور توصیف کرد.

مقامات کانادایی پنج‌شنبه دولت‌های ایران، روسیه، چین و کره‌شمالی را در لیست تهدیدهای اصلی مربوط به جرایم سایبری قرار داده و ضمن هشدار نسبت به در معرض حملات سایبری قرار گرفتن کانادا از سوی این کشورها که ممکن است خطوط انرژی را هدف قرار دهد، ابراز نگرانی کردند.

اتاوا در این گزارش آژانس اطلاعات و امنیت سایبری، چهار کشور ایران، روسیه، چین و کره‌شمالی را به انجام حملات سایبری گسترده‌ای که دولت کانادا، ادارات دولتی و شرکت‌ها را در این کشور هدف قرار می‌دهند، متهم کرد.

بنا به این گزارش هدف این چهار کشور حمله‌کننده تشکیل بزرگترین تهدید استراتژیک علیه کانادا است.

اخیرا مجله امنیت اطلاعات Infosecurity Magazine، که اطلاعات تجاری و فناوری مهمی را برای متخصصان در زمینه فناوری اطلاعات ارائه می‌کند فاش کرد که گروهی از هکرهای مورد حمایت دولت ایران همزمان با آغاز تحصیلی جدید به دانشگاهها در اروپا، آمریکا و استرالیا حمله کرده‌اند.

این مجله یادآور شده که این اولین باری نیست که این گروه از هکرهای ایرانی حملات و نفوذ سایبری گسترده‌ای را انجام می‌دهند بلکه قبل از آن نیز علیه دانشگاهها، مراکز عملی و آکادمیک در استرالیا، بریتانیا دست به حمله سایبری زده‌اند.

حملات سایبری هکرهای ایرانی همچنین مراکز عملی، تحقیقاتی و دانشگاهی در کشورهای آمریکا، کانادا، سنگاپور، سوئد، آلمان و هلند را نیز هدف قرار داده‌ است.

بنا به این گزارش گروه هکرهای ایران تلاش کرده‌اند تا سایت اصلی سرورهای خود را مخفی نگه دارند اما شرکت «مالوربایتس» Malwarebytes که در زمینه مبارزه با بدافزارها فعالیت می‌کند گفته که تاکنون توانسته مکان بسیاری از سرورهای این گروه از هکرها که در ایران است را شناسایی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید