فلسطین سفرای خود را به امارات و بحرین باز می‌گرداند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه تشیکلات خودگردان فلسطین اعلام کرد روابط خود را به شکل کامل با اسرائیل از سر می‌گیرد، روز چهارشنبه 18 نوامبر 2020 یک مقام عالی‌رتبه فلسطینی اعلام کرد این کشور قصد دارد سفرای خود را به امارات متحده عربی و بحرین بازگرداند. این سفرا پیش از این و در اعتراض به عادی‌سازی روابط این دو کشور با اسرائیل فراخوانده شده بودند.

تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه اعلام کرد که روابط خود و هماهنگی‌ها با طرف اسرائیلی، از جمله هماهنگی مدنی و امنیتی را به طور کامل از سر می‌گیرد. این روابط از 6 ماه پیش به این سو متوقف شده بود.

حسین الشیخ عضو جنبش فتح و وزیر امور شهری دولت خودگردان فلسطین گفت که روابط با اسرائیل به زودی به وضعیت پیشین باز خواهد گشت.

او در توئیت خود نوشت «در پرتو تماس‌های بین المللی پرزیدنت محود عباس در مورد پای بندی اسرائیل به توافق‌های امضا شده با آن و با استناد به پیام‌های رسمی کتبی و شفاهی که بیانگر تعهد اسرائیل به این موارد است، به زودی روابط با اسرائیل به اوضاع پیش از 19/5/2020 باز خواهد گشت.»

از سر گرفته شدن هماهنگی‌های مدنی و امنیتی بدین معناست که مشکل درآمدهای مالیاتی «کسر شده» که اسرائیل ملزم به پرداخت آن است و بازگرداندن این درآمدها به خزانه حاکمیت خود گردان فلسطینی، حل خواهد شد که در بر دارنده راه‌حل برای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان فلسطینی است که با مشکل مواجه است.

این پول‌ها کسر شده در واقع مالیات‌هایی است که وزارت دارایی اسرائیل بر کالاهای وارداتی می‌بندد که ماهانه وارد مناطق فلسطینی شده و برای وزارت دارایی فلسطین حواله می‌شوند که به 180 میلیون دلار در ماه یا بیشتر، متناسب یا میزان فعالیت‌های تجاری می‌رسد.

احیای هماهنگی همچنین به معنای همکاری دوباره اسرائیل و دولت خودگردان فلسطین در عرصه‌های بهداشتی و یک کاسه سازی تلاش‌ها برای مقابله با پاندمی کرونا می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید