شمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا از مرز 250 هزار تن گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دانشگاه جونز هاپکینز پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 در تازه‌ترین گزارش خود درباره پاندمی کووید- 19 اعلام کرد که تاکنون در ایالات متحده آمریکا 250 هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست دادند.

بنا به گزارش دانشگاه جونز هاپکینز، ایالات متحده که از چند هفته پیش شاهد جهش جدیدی در ویروس کرونا بوده تاکنون بیشترین تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در جهان را به ثبت رسانده است.

شمار فوتی‌های مبتلا به کرونا تا صبح روز پنج‌شنبه در آمریکا به 250,029 رسید و پس از آن برزیل با 166,699 فوتی در ردیف دوم و پس از آن هند با 130,993 فوتی و مکزیک با 99,026 فوتی به ترتیب در ردیف‌های سوم و چهارم جهان واقع شدند.

این در حالی است که بنا به گفته رسانه‌های آمریکایی وزارت بهداشت و خدماتی انسانی به کارمندان این بخش توصیه کرده تا با تیم جو بایدن رئیس منتخب آمریکا ارتباط برقرار نکنند.

از سویی آنتونی فاوچی مدیر انستیتوی بیماری‌های واگیر‌دار در اظهاراتی به رسانه‌ها اعلام کرد که قادر به ارتباط با تیم جو بایدن نیست و امیدوار است که بتواند ارتباط برقرار کند.

از طرفی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در اظهاراتی از طریق ویدیو کنفرانس با کارشناسان بهداشت و درمان کشورش گفت که عدم امکان دسترسی او به اطلاعات اساسی مربوط به ویروس کرونا در ایالات متحده به مانعی بر سر راه او برای برنامه‌ریزی و تعیین اولویت‌هایش در رابطه با توزیع واکنس‌ها در میان مردم آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس شرکت فایزر، سازنده واکسن‌های کرونا، اما اعلام کرد که در راستای تلاش مستمر برای اطلاع‌رسانی به همه طرف‌های ذیربط درباره واکسن ویروس کرونا و توزیع آن، به طور منظم با تیم انتقالی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز در ارتباط است.

از سویی شارون کاستیلو سخنگوی شرکت فایزر گفت که « سیاسی‌کاری در این روند (تولید و توزیع واکسن کرونا) جایی ندارد».

شایان ذکر است در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تلاش می‌کند تا روند انتقال رسمی قدرت در کشورش را معطل کند، رون کلاین یکی از دستیاران برجسته جو بایدن روز یکشنبه اعلام کرده بود که تیم انتقالی در تلاش برای دیدار با شرکت فایزر و دیگر سازندگان واکسن‌های کرونا است.

در ادامه شارون کاستیلو سخنگوی شرکت فایزر افزود که شرکت فایزر ارتباط مستمر با دولت دونالد ترامپ، فرمانداران ایالت‌ها و بزرگترین قانون‌گذاران از دو حزب در کنگره را حفظ می‌کند که ارتباط با تیم جو بایدن نیز بخشی از این تلاش‌ها است.

این مسئول شرکت فایزر همچنین افزود «ما در مرحله انتقالی هستیم و با هر دو طرف در این مرحله انتقالی ارتباط خواهیم داشت».
علی‌رغم این اما تاکنون هیچ‌ نشست رسمی میان بایدن و رؤسای شرکت‌های داروسازی برگزار نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید