سفیر سعودی در واشینگتن: روابط ما با آمریکا ریشه‌دار تر از یک رئیس‌جمهوری آمریکا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریما بندر بن سلطان سفیر سعودی در واشینگتن با تأکید بر روابط قدرتمند و تارخی میان پادشاهی سعودی و آمریکا خاطرنشان ساخت که این روابط بسیار ریشه‌دار تر از یک رهبر سعودی یا یک رئیس‌جمهوری آمریکاست.

سفیر سعودی در سخنان خود در همایش شورای ملی روابط آمریکا و اعراب گفت که سعودی شاهد تحولات سترگ و بی‌سابقه‌ای است و رهبری سعودی «در تلاش برای متحقق‌ساختن این تحولات نه فقط در عرصه داخلی بلکه در سیاست خارجی ما است». به گفته او «دستور کار ما در راستای برقراری صلح دائمی، امنیت و شکوفایی در منطقه و جهان تدوین شده ‌است.»

سفیر سعودی در سخنان خود با اشاره به «چشم‌انداز پادشاهی سعودی برای سال 2030» و اصلاحات درعرصه‌های گوناگون در این کشور، بر اهمیت مقابله با رفتار ایران در منطقه و رویارویی با حوثی‌ها در یمن و همچنین مبارزه با تروریسم و اهمیت دستیابی به راه حل برای موضوع فلسطین تأکید کرد.

سفیر سعودی در خصوص روابط این کشور با آمریکا تأکید کرد این روابط قدرتمند و تاریخی در طول 8 دهه نه فقط باعث ارتباط و پیوند میان رهبران آمریکا و سعودی شده بلکه ملت‌های این دو کشور را به هم نزدیک کرده ‌است. به گفته او «شراکت همه‌جانبه ما با دو حزب آمریکا، از سوی دولت‌های دموکرات و جمهوریخواه به یک اندازه تبلور یافته و بسیار ریشه دار تر از یک رهبر سعودی یا یک رئیس‌جمهوری آمریکا است.»

ریما بندر بن سلطان افزود: «با افزایش نقش سعودی در عرصه جهانی؛ به‌ویژه ریاست سعودی بر گروه 20، مسئولیت سعودی در خاورمیانه و منطقه خلیج به شکلی مداوم در حال گسترش یافتن است که نقش برجسته‌ای در شراکت ما با آمریکا دارد.

سفیر سعودی در واشینگتن در ادامه گفت: «به هر میزان که روند اصلاحات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در پادشاهی سعودی افزایش یابد، موقعیت ما به عنوان بزرگترین شریک مورد اعتماد آمریکا درمنطقه نیز بهتر می‌شود و ما قادر خواهیم بود که نقش موثرتری در رهبری منطقه ایفا کنیم و بی‌وقفه در این راستا با تأکید بر صلح، ثبات و رفاه خواهیم کوشید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید