انتخاب مجدد نانسی پلوسی برای ریاست مجلس نمایندگان آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نمایندگان حزب دموکرات‌ در کنگره آمریکا روز چهارشنبه 18 نوامبر بار دیگر نانسی پلوسی 80 ساله را برای یک دوره جدید ریاست مجلس نمایندگان انتخاب کردند.

انتخاب نانسی پلوسی که در مخالفت با دونالد ترامپ شهرت داشت به عنوان انتخاب مجدد قوی‌ترین زن در دوره ریاست جمهوری جو بایدن برای ریاست مجلس نمایندگان به شمار می‌رود.

مجمع انتخاباتی حزب دموکرات‌ها در توییتی در شبکه توئیتر نوشت:«به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان تبریک می‌گوییم . دموکرات ها بار دیگر او را به عنوان رهبر شجاع رئیس مجلس نمایندگان با 117 نماینده انتخاب کردند».

پلوسی که در این انتخابات هیچکس در برابر او قرار نگرفته است، اصلی‌ترین مخالف دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بوده است او از سال 2003 رهبری نمایندگان دموکرات در کنگره را بر عهده دارد.

نانسی پلوسی پس از کسب آرا نمایندگان دمکرات که برای اولین بار در تاریخ آمریکا به دلیل Covid-19 در اینترنت انجام شد ، گفت: «من به نامزدی مجدد خود برای ریاست مجلس نمایندگان بسیار بسیار افتخار می‌کنم ».

او افزود:«من بسیار خوشحال و مشتاق هستم و مشتاقانه منتظر همکاری با جو بایدن رئیس جمهوری جدید ایالات متحده و کامالا هریس معاون رئیس جمهوری هستم و متعهد می‌شوم كه تمام تلاش خود را برای مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا، تحقق عدالت برای آمریكایی ها در زمینه های بهداشت ، امنیت اقتصادی ، عدالت و تغییرات آب و هوایی بکار گیرم».

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز در تماسی تلفنی ضمن تبریک به نانسی پلوسی گفت که او مشتاقانه منتظر همکاری با وی و دیگر نمایندگان برای مبارزه با کرونا و رونق دادن اقتصادی ایالات متحده است.

پلوسی به عنوان اولین رئیس زن مجلس نمایندگان آمریکا و به عنوان یکی از دشمنان اصلی دونالد ترامپ در جنگ بر سر مسائلی همچون استیضاح، مهاجرت و بهداشت و درمان مورد تحسین دموکرات‌ها قرار گرفت.

پلوسی اخیرا خطاب به دموکرات‌ها نوشت: بیایید همه ما حامی اتحاد در حزب دموکرات باشیم، جایی که ارزش‌های ما فرصت و اجتماع هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید