الاریانی: پایان جنگ در یمن با متوقف کردن دخالت‌های ایران آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر العریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، روز پنجشنبه 19 نوامبر گفت که مسیر پایان جنگ در یمن با متوقف کردن دخالت‌های رژِیم یران و فشار بر شبه نظامیان حوثی برای پذیرفتن روند صلح آغاز می‌شود.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن تأکید کرد که برقراری صلح و پایان دادن محقق نخواهد شد مگر با افزایش فشار نظامی و سیاسی بر شبه نظامیان حوثی‌.
الاریانی طی سلسله از توئیت‌های خود با تایید آنچه در گزارش دانشکده تحقیقاتی بروکینگز در باره یمن آمده گفت، جنای‌های بی‌سابقه‌ای که توسط شبه نظامیان حوثی در طول سال‌های جنگ علیه غیرنظامیان انجام شد، یمن را را به بدترین فاجعه انسانی رسانده است.

در گزارش دانشکده تحقیقاتی بروکینگز آمده است :«جنگ و بحران در یمن زمانی آغاز شد که شبه نظامیان حوثی در سال 2014 با کمک و حمایت ایران علیه دولت قانونی این کشور دست به کودتا زدند».

الاریانی افزود: «سال‌های جنگ توطئه و دخالت ایران در مدیریت کودتای حوثی، ارائه حمایت مالی و تسلیحاتی و اعزام کارشناسان صنایع نظامی برای این گروه تروریستی با هدف تسلط بر جغرافیای یمن و تبدیل آن به سکویی برای هدف قرار دادن سعودی و تهدید امنیت انرژی و کریدورهای بین المللی در باب المنداب و دریای سرخ را برملا کرد.».

وزیر اطلاعات یمن تأیید کرد که صحبت از به رسمیت شناختن شبه نظامیان حوثی به عنوان یک واقعیت و احتمال همزیستی با آن نشان دهنده ناآگاهی از تاریخ خونین، ایدئولوژی واپسگرای و مبتنی بر قتل و اقدامات تروریستی علیه غیرنظامیان ، آزار و اذیت اقلیت‌ها و ارتباط ارگانیک این گروه با رژیم فرقه‌گرای ایران نه تنها خطری جدی برای جغرافیای یمن و تحویل آن به ایران بلکه خطری جدی برای امنیت، آرامش و صلح در جهان خواهد بود.

او خاطرنشان کرد: «اقدامات شبه نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل خود، نشر اندیشه فرقه‌گرایی، ادامه حملات موشکی به کشورهای همسایه، تهدید امنیت ناوبری بین المللی و نشر گفتمان خشونت و نفرت‎پراکنی شرایط قرار دادن نام این گروه در لیست سازمان‌های تروریستی به عنوان بخشی از تعهدات جامعه جهانی برای حمایت از اصول حقوق بشر و قبول مسئولیت‌های خود در حفظ صلح و امنیت بین المللی را فراهم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید