ابر و باد و مه و خورشید و فلک این مرد را به ثروت رساندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خانواده فقیری را در نظر بگیرید که ناگهان سنگی از آسمان ببارد و دقیقا روی سقف منزل‌شان فرود آید. احتمالا تصور می‌کنید که بدشانس‌تر از این نمی‌توان بود. اما حالا یک مرد اهل اندونزی دقیقا در موقعیت عکس این تصور قرار دارد؛ سنگی از روی سرش فرود آمد و او را از فرش به عرش رساند.

جاشوا هوتاگا کارگر 33 ساله کوره آجرپزی اهل شهرک کون لانگ اندونزی در حالی که بیرون خانه‌اش در حال ساختن یک تابوت بود، متوجه شد که سنگی از آسمان روی سقف خانه‌اش فرود آمده و در باغچه کوچکش افتاد.

اين سنگ که 2.1 کیلوگرم وزن دارد، درواقع بقایای یک شهاب‌واره است که بیش از 4.5 میلیارد سال عمر دارد و جاشوا هوتاگا موفق شد آن را به قیمت 1.8 میلیون دلار بفروشد.

او به رسانه‌ها گفت که سرعت برخورد این شهاب‌واره به حدی بود که تمامی خانه او به لرزه درآمد.

جنس این شهاب‌واره از کندریت کربن است و دانشمندان عمر آن را حدود 4.5 میلیارد سال حدس زدند. قیمت هر گرم از این ماده نایاب 857 دلار اعلام شد.

این مرد اهل اندونزی گفت که شهاب‌واره خود را به یک کارشناس آمریکایی به نام جارید کولنیز فروخته و او نیز هم این قطعه را به یک مرکز آمریکایی که به جمع‌آوری اجسام از فضا آمده می‌پردازد، فروخت. این مرکز شهاب‌واره را برای مطالعه بیشتر در اختیار دانشگاه آریزونا قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید