ائتلاف نظامی عربی یک پهپاد حوثی را رهگیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 18 نوامبر 2020 اعلام کرد سامانه‌های دفاع موشکی‌اش یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که پیکارجویان حوثی یمن آن را به سوی اراضی پادشاهی عربی سعودی روانه کرده بودند را رهگیری و منهدم کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف گفت که پیکارجویان حوثی به شکل عامدانه و برنامه‌ریزی شده این پهپاد بمب‌گذاری شده را برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی روانه کرده بودند ولی سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف آن را رهگیری و سرنگون کردند.

Advertisement

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 هم اعلام کرد طی 24 ساعت 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که حوثی‌ها برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی سعودی ارسال کرده بودند را رهگیری و سرنگون کرد.

ائتلاف عربی پس از سرنگونی پهپادهای حوثی اعلام کرد که تلاش آنها برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی را نشانه یأس و ناامیدی این پیکارجویان و در نتیجه شکست‌های وارده به آنها در جبهه‌های مأرب و الجوف دانست و وعده داد این گروه شبه‌نظامی «تروریست» را به سزای اعمالش برساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم