.
.
.

رسانه‌های ایران از کشته شدن رهبر جیش العدل در پاکستان خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران روز چهارشنبه 18 نوامبر از کشته شدن رهبر جیش العدل و دو تن از فرزندانش طی درگیری با نیروهای پاکستان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران به نقل از منابع پاکستان، عمر شاهوزهی«ملقب ملا عمر بلوچی» رهبر جیش العدل همراه دو پسرش در تربت پاکستان در کمین نیرو‌های ضد تروریست این کشور گرفتار شده و همه آنها کشته شدند.

به گزارش ایلنا، منابع خبری پاکستان به نقل از پلیس و نیرو‌های سپاه مرزی مستقر در ایالت بلوچستان واقع در جنوب این کشور اعلام کردن که این سه تن در جریان عملیات نیرو‌های امنیتی در منطقه «تربت» به قتل رسیدند.

برخی از رسانه‌های پاکستانی کشته شدگان این عملیات را وابسته به گروه «جیش العدل» و یا گروهی موسوم به «لشکر خراسان» عنوان کردند.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ایران نیز با نشر این خبر گفته است که این سه نفر ملاعمر معروف به عمر شاهوزهی رهبر گروه جیش العدل و دو پسرش بوده‌اند.

منابع خبری پاکستان نیز این درگیری و کشته شدن این افراد را گزارش کرده‌‌اند. منابع خبری پاکستان می‌گویند که در جریان این درگیری چند پلیس نیز کشته شده‌اند

خبرگزاری های ایران تصاویر اجسادی خون آلودی را منتشر کرده اند که می‌گویند متعلق به رهبر جیش العدل و فرزندانش است

بر اساس گزارش‌ها درگیری شب گذشته در منطقه تربت بلوچستان پاکستان اتفاق افتاده است. رسانه‌های ایران می گویند منطقه درگیری از سوی نیروهای پاکستان محاصره است و تلاش برای یافتن دیگر اعضای جیش العدل ادامه دارد.

جیش العدل یکی از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی و در استان بلوچستان که دارای اکثریت سنی است مبارزه می‌کند.

این گروه که خود را «ارتش عدالت و برابری» معرفی می‌کند، معتقد است که برای دفاع از اهل سنت در ایران و تحقق عدالت در همه ایران مبارزه می‌کند.

جیش العدل جنگ مسلحانه با جمهوری اسلامی را به عنوان خط مشی مبارزه خود انتخاب کرده و اغلب فعالیت‌هایش در استان سیستان و بلوچستان است . طی سال‌های گذشته بارها با سپاه پاسداران در مناطق مرزی جنوب شرق ایران و در نزدیکی مرز بلوچستان پاکستان درگیر شده است. این گروه تاکنون مسئولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی ایران را نیز به عهده گرفته است.

جیش العدل چیزی در باره کشته شدن رهبرش بیان نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم