.
.
.

موسسه‌ای خسارت ناشی از حمله پلنگ برفی به اهالی بدخشان افغانستان را پرداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر مطبوعاتی ولایت بدخشان افغانستان به تازگی با نشر اعلامیه‌ای نوشت، موسسه خدمات اجتماعی «پیام بانوان» برای سه تن از مالداران(دامداران) این ولایت که بر اثر حمله پلنگ برفی مواشی‌اش تلف شده بود جبران خساره پرداخت کرد.

در این اعلامیه آمده که این سه تن ساکنان ولسوالی واخان ولایت بدخشان بودند که در پی حمله پلنک برفی 55 مواشی‌اش را از دست دادند.
براساس این اعلامیه، این موسسه مبلغ 249 هزار و 800 افغانی برابر با سه هزار و 244 دالر آمریکایی برای متضرران این رویداد از طریق پروژه طرح بیمه مواشی جبران خساره پرداخت کرد.

در اعلامیه ذکر شده: «این پروژه از پنج ماه بدینسو در ولسوالی واخان به‌منظور جلوگیری از شکار پلنگ برفی طرح بیمه مواشی را درچوکات شورای انکشافی ایجاد نموده است که براساس آن برای مالدارانی‌که مواشی شان توسط پلنگ برفی شکار شود جبران خساره خواهد پرداخت تا متضررین از شکار پلنگ برفی اجتناب کنند».

شایان ذکر است که مقام‌های ولایت بدخشان افغانستان به تاریخ 26 اکتبر 2020 اعلام کرده بودند، در نتیجه حمله یک پلنگ برفی در ولسوالی واخان این ولایت 23 راس گوسفند جان باختند و 38 راس گوسفند دیگر زخم برداشتند.

پلنگ‌ برفی یکی از حیوانات نادر در افغانستان است که این گونه پلنگ در بلندی‌های واخان ولایت بدخشان دیده می‌شود که حکومت این کشور شکار آن را ممنوع اعلام کرده است تا از انقراض آن جلوگیری شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم