.
.
.

رئیس جمهوری افغانستان خطاب به قوه قضائیه: تروریست‌ها را در دادگاه علنی محاکمه کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 17 نوامبر اعلام کرد، رئیس جمهوری محمد اشرف غنی از قوه قضائیه این کشور خواسته که «تروریست‌ها» را دادگاه علنی محاکمه کند.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «رییس جمهور دیروز از قوه قضایه خواست که تروریستان را محکمه علنی نمایند. همچنان تاکید صورت گرفت که محکمه سریع دایر گردد تا مردم بدانند که قاتلین عزیزان شان از بندی‌خانه مهمانخانه نمی‌سازند».

او اضافه کرد: «عکس ده نفر تروریست دیگر که بازهم در حملات شهری دست داشتند و مرتکب جنایات بزرگ شده اند منتشر خواهد شد. اگر مردم از ثبت دعوای حق‌العبد بصورت مستقیم نگران اند ما می‌توانیم خدمات مشورتی و وکیل دعوا فراهم سازیم. احوال بدهید».

امرالله صالح در ادامه نوشت: «به من وعده داده بود که نفر دومی عضو هسته طراح حمله بالای پوهنتون کابل را به کابل می‌آوریم. موصوف حزب‌الله نام دارد و در اصل از ولایت کنرها است به کابل انتقال شد. طالبان تاوان و بهای این جنایت بشری را در محضر ملت افغانستان و جامعه جهانی خواهند پرداخت».

شایان ذکر است که رئیس جمهوری افغانستان اخیراً امرالله صالح را به عنوان مسئول تأمین امنیت شهر کابل تعیین کرد و او در برخی از جاها اصلاحات را شروع کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم