.
.
.

کنایه جهانگیری به قالیباف: کمترین آشنایی با اقتصاد ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران در کنایه‌ای به قالیباف که خواسته بود منابع گمرکی افزایش پیدا کنند، این پیشنهاد را موجب افزایش قیمت کالاها دانست ‌و اعلام کرد کسی که این حرف را می‌زند نشان می‌دهد که «کمترین آشنایی با اقتصاد ندارد».

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، سه‌شنبه 17 نوامبر 2020 اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از انجام بحث درباره منابع و مصارف بودجه سال 1400 در دولت از هفته آینده خبر داد.

به گفته او، «تحریم‌ها و شیوع کرونا» باعث «فشارهای مضاعف» بر بودجه در سال جاری شده است.

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، در ادامه سخنان خود به طور غیرمستقیم از سخنان محمدباقر قالیباف رئیس مجلس ایران درباره درآمدهای گمرکی انتقاد کرد.

او گفت: «برخی می‌گویند منابع گمرکی را افزایش بدهیم،‌ کسی که این حرف را می‌زند نشان می‌دهد که کمترین آشنایی با اقتصاد ندارد زیرا این دست محاسبه‌ها موجب افزایش قیمت همه کالاها در کشور می‌شود. باید آشکارا و شفاف به مردم بگویند درآمدی که از این تصمیم حاصل می‌شود، پیامدهای آن تورم و افزایش سرسام‌آور قیمت همه کالاها خواهد بود».

تنش میان دولت تدبیر و امید و مجلس یازدهم با توجه به اینکه اکثریت اصولگراها کرسی‌های نمایندگی را در اختیار دارند قابل پیش‌بینی بود، بر همین اساس بسیاری از انتقادات این دو قوه از یکدیگر رنگ و بوی سیاسی و جناحی به خود می‌گیرد و گاهی با کنایه و طعنه همراه می‌شود.

مجلس یازدهم که بارها با شعار «جوان و انقلابی بودن» و همچنین پیروی از رهبری خود را معرفی کرده، بارها دولتی‌ها را متهم کرد که به دنبال آن هستند تا تمام قصور خود را به گردن بقیه بیندازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم