.
.
.

فرماندار رامهرمز سانسور خبر خودکشی دانش‌آموزان را خواستار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندار رامهرمز از اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان خواست تا به صورت رسمی خبرنگاران محلی را از تهیه و انتشار اخبار مرتبط با خودکشی دانش‌آموزان منع کند.

در حالیکه طی روزهای اخیر خبر خودکشی پنج دانش‌آموز و روز گذشته نیز خودکشی یک دختر دانش‌آموز 15 ساله در رامهرمز خبرساز شد، فرماندار این شهرستان در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر این حوادث، از اداره فرهنگ و ارشاد خواست تا مانع انتشار این خبر توسط رسانه‌های محلی شود.

روز گذشته، رئیس اداره آموزش و پرورش رامهرمز علت خودکشی دانش‌آموزان را به «مشکلات اجتماعی و تعصبات قومی» مربوط دانست و افزود: «از 27000 دانش‌آموز دستکم 4000 نفر از آنها از دسترسی به تلفن همراه و یا وسایل ارتباطی مجازی برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم هستند».

سند
سند

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد که علت خودکشی دختر 15 ساله که دیروز اتفاق افتاد، «منع شدن دختر خانواده از دسترسی به تلفن همراه» بوده است.

به گفته او این ممنوعیت‌ از سوی پدر و برادران در یک خانواده سنتی اعمال شده است‌.

بر اساس گزارش عصرجنوب، قنبری فرماندار این شهرستان نیز روز گذشته وعده داد که علت خودکشی این دانش‌آموزان بررسی می‌شود، اما او با ابلاغ یک دستور به اداره فرهنگ و ارشاد رامهرمز از این اداره خواست تا به صورت رسمی خبرنگاران را از پوشش اخبار مرتبط با خودکشی‌ منع کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم