.
.
.

آلمان و فرانسه بایدن را به اتخاذ رویکردی مشترک در قبال ایران فراخواندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان اف لودريان وزیر خارجه فرانسه و هایکو ماس همتای آلمانی خواستار همکاری جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا با کشورهای اروپایی برای یافتن راه حلی جهت مقابله با چالش‌های ایران در سطح منطقه شدند.

با فرا رسیدن پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و سرکار آمدن جو بایدن، وزرای خارجه فرانسه و آلمان روز سه شنبه از رئیس جمهوری جدید آمریکا خواستند تا برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران رویکردی مشترک با آنها اتخاذ کند.

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه و هایکو مااس همتای آلمانی او در مقاله مشترکی که روزنامه فرانسوی لوموند آن را منتشر کرد خواستار همکاری اروپا با جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا و اتخاذ یک رویکرد مشترک و صلح‌آمیز از سوی واشینگتن برای مقابله با پرونده هسته‌ای ایران شدند.

آنها همچنین بر ضرورت همکاری دولت جدید ایالات متحده برای یافتن راه حلی برای رویارویی با چالش‌هایی که ایران در سطح منطقه بیجاد کرده است، تأکید کردند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در تاریخ 8 ماه مه 2018 درسما کشورش را از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی خارج کرد. او فرمانی را امضا کرد که بنا بر آن تحریم‌های هسته‌ای ایران که بر اساس برجام تعلیق شده بود، طی یک دوره زمانی برمی‌گردد.

رئیس‌جمهوری آمریکا ایران را عامل «ناامنی در جهان» نامید و اقدامات این کشور چون برنامه موشکی و حمایت این کشور از گروه‌هایی چون حزب‌الله لبنان و حوثی‌ها و حماس را زمینه‌ساز تهدیدهای جدی تهران برای جهان خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم