روحانی: ناچار به تعطیلی فراگیر هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه 15 نوامبر در جلسه دولت از همه دستگاههای اجرایی این کشور خواست تا تعطیلی فراگیر را به مرحله اجرا درآورند.

روحانی در این جلسه با اشاره به مشکلات ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا گفت: «امروز وظیفه اصلی دولت حفظ سلامت مردم و مهار ویروس کروناست. به همین منظور و با توجه به گسترش بیماری، افزایش ابتلا و مرگ و میر و فشار سنگین به بخش بهداشت و درمان، دولت ناچار است مطابق نظر کارشناسان، سیاست ها و محدودیت های جدیدی مقرر کند و با تعطیلی فراگیر، مانع پیشروی این ویروس مخرب شود».

به گزارش عصر ایران، روحانی در این جلسه گفت، دستور داده تا به اقشار آسیب پذیر بررسی کمک مالی و معیشتی داده شود و از نحوه این کمک رسانی به دولت گزارش ارائه شود.

طبق این گزارش روحانی همچنین از مردم خواسته است تا برای تحقق اهداف طرح و تأمین سلامت خود، همکاری لازم را مبذول نمایند.

دولت روحانی می گوید طرح تعطیلی فراگیر دارای ابعاد گسترده ای نظیر تست سریع، تست فراگیر، غربالگری و نظارت بر قرنطینه است و محدود به تعطیلی کشور نیست به همین دلیل رئیس جمهور ی ایران به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و این کشور دستور داد ابعاد وسیع این طرح بهداشتی – درمانی را برای مردم تشریح کنند.

در همین راستا روز گذشته سخنگوی دولت ایران، پس از نشست هیئت دولت اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تعطیلی گسترده از شنبه اول آذرماه(21 نوامبر) اجرایی می‌شود. در این تعطیلی گسترده حتی نسبت به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد و تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود.

علی ربیعی روز یکشنبه پس از نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست هیات دولت درباره مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: «در نشست امروز ابعاد اجرایی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شد.»

وی با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری دستگاههای مختلف گفت: «همه دستگاه‌ها باید برای موفقیت در مقابله با کرونا کمک کنند. تاکید رئیس‌جمهوری بر این است که همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مکلف به اجرای دقیق مصوبات هستند و همه اجزای دولت و همه ارکان نظام برای کنترل، مدیریت و کاهش شیوع ویروس کرونا باید دست به دست هم دهند.»

تردد شهر به شهر ممنوع می‌شود

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌‌جمهوری با بیان اینکه چند استراتژی در این نشست مورد بحث قرار گرفت، گفت: «نخستین بحث، موضوع تعطیلی گسترده بود که قرار شد از شنبه اول آذر اجرایی شود. در این تعطیلی گسترده حتی نسبت به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد و تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود.»

ربیعی با بیان اینکه 100 شهر با اجرای این طرح به سمت تعطیلی می‌رود گفت: «در اجرای این طرح از تجارب کشورهای دیگر لحاظ شده است البته خدمات به مردم نباید تعطیل شود.»

سخنگوی دولت ادامه داد: برای کنترل و نظارت بر تعطیلی‌های گسترده آمادگی‌های انتظامی به همکاری بسیج مورد نیاز بود و تعطیلی ادارات نیز نیازمند برنامه‌ریزی است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری گفت: حضور یک‌سوم کارمندان بر سر کار در نظام اداری نیاز به آمادگی داشت بنابراین تصمیم درستی بود که اعضا پیشنهاد کردند رییس‌جمهوری هم پذیرفت که تعطیلات از روز شنبه عملیاتی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم