دولت قانونی یمن از طریق اینترپل «سفرای حوثی» را تحت پیگرد قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه دولت قانونی یمن شامگاه یکشنبه 15نوامبر2020 تاکید کرد که به کشورها ابلاغ کرده تا با «سفرای» شبه‌نظامیان حوثی تعامل نکنند و ضمن عدم تسهیل جابجایی‌هایشان، هر موقع که در خاک این کشورها حضور یابند آنها را به دولت قانونی یمن تحویل دهند.

این در حالی است که گروه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی اعلام کرده‌اند عبدالله صبری کسی که به عنوان سفیرشان در سوریه گمارده شده و تحت پیگرد دولت قانونی یمن است، از طریق مدار بسته تلویزیونی از دمشق پایتخت سوریه ادای سوگند کرده است.

عبدالله صبری دو روز پس از آن به عنوان سفیر حوثی‌ها در دمشق گمارده شد که دولت قانونی یمن تاکید کرد که اقدامات قانونی لازم «برای صدور حکم بازداشت سفرای حوثی‌ها در ایران و سوریه از طریق اینترپل را اتخاذ کرده است.

وزارت خارجه یمن افزود که در ابلاغیه‌ای اطلاعات مربوط به دو سفیر جدید و سابق حوثی‌ها در دمشق با نام‌های عبدالله صبری و نایف القانص و علاوه بر آن ابراهیم الدیلمی سفیر شبه‌نظامیان حوثی در تهران را به علت این که «خود را به عنوان دیپلمات رسمی یمنی جا زده‌اند» به اطلاع کشورها رسانده است.

این وزارتخانه افزود که به کشورها ابلاغ کرده که ضمن عدم تعامل با آنها جابجایی‌هایشان را تسهیل نکنند و هر موقع در خاک آن کشورها حضور پیدا کنند آنها را به دولت قانونی یمن تحویل دهند.

وزارت خارجه دولت قانونی یمن همچنین تاکید کرد که اطلاعات نامبردگان، عبدالله علی صبری، نایف احمد القانص و ابراهیم محمد الدیلمی که خود را به عنوان دیپلمات رسمی یمن جا زده‌اند و همچنین اماکن حضور آنها را به همه نمایندگی‌های دیپلماتیک در خارج و نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی در یمن ابلاغ کرده است.

در این ابلاغیه وزارت خارجه دولت قانونی یمن از نمایندگی‌های دیپلماتیک خواسته تا با این افراد تعامل نکرده و جابجایی‌ آنها را تسهیل نکنند.
شبه‌نظامیان حوثی عبدالله صبری را به عنوان سفیر این گروه شبه‌نظامی به جانشینی از نایف القانص گمارده‌اند که از مارس 2016 به عنوان اولین سفیر‌ حوثی‌ها در خارج، در دمشق انجام وظیفه می‌کرد.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی از نیمه اوت 2019 ابراهیم محمد الدیلمی را به عنوان این گروه در ایران منصوب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم