.
.
.

تهران؛ مرگ سه بیمار به دلیل خراب‌بودن دستگاه اکسیژن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سه بیمار در بیمارستانی در تهران به دلیل خراب بودن دستگاه اکسیژن جان خود را از دست دادند. در پی وقوع این ماجرا، خانواده بیماران متوفی، از مسئولان بیمارستان به دلیل سهل‌انگاری کارکنان و خراب بودن دستگاه اکسیژن، شکایت کرده و پرونده آنها جهت رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع داده شد.

وب‌سایت «جوان آنلاین» روز یکشنبه 15 نوامبر 2020 در گزارشی عنوان کرد «چند روز قبل اعضای سه خانواده به دادسرای امور جنایی تهران رفتند و از مسئولان بیمارستانی در تهران به اتهام سهل‌انگاری کارکنان و خراب بودن دستگاه اکسیژن که باعث مرگ سه عضو از خانواده‌های آن‌ها شده‌بود، شکایت کردند. هر سه خانواده در طرح شکایت‌شان مدعی بودند که چند روز قبل یکی از اعضای خانواده‌شان را به سبب بیماری کرونا در آن بیمارستان بستری کرده‌اند، هر سه بیمار به علت خراب بودن دستگاه اکسیژن و نرسیدن هوا به آن‌ها در یک ساعت فوت کرده‌اند.»

یکی از خانواده ها در این خصوص گفت: «پسرم، پیمان 38‌ سال سن داشت و متأهل بود. حدود یک هفته قبل حالش بد شد و وقتی آزمایش کرونا داد مشخص شد که بیماری کرونا دارد و به همین خاطر او را در بیمارستان بستری کردیم. من، همسر و فرزندان پسرم هر روز جویای احوال پیمان بودیم و دارو‌های او را فراهم می‌کردیم و به گفته پزشکان حالش هر روز بهتر می‌شد و قرار بود یک روز دیگر از بیمارستان مرخص شود. همه ما با شنیدن خبر بهبودی حالش خیلی خوشحال شدیم و در انتظار روز ترخیص بودیم که آن روز وقتی برای ترخیص پیمان به بیمارستان رفتیم پزشکان اعلام کردند پسرم به خاطر بیماری کرونا فوت کرده است. با شنیدن این خبر خیلی شوکه شده بودیم و اصلاً انتظار این خبر را نداشتیم، چون حال پسرم خوب شده بود که بعد از تحقیق فهمیدیم دو بیمار دیگر هم اتاقی پسرم در همان ساعتی که پسرم فوت کرده آن‌ها هم فوت کرده‌اند. من به موضوع مشکوک شدم و وقتی از خانواده آن‌ها تحقیق کردم متوجه شدم آن دو بیمار هم که دو مرد 49 و 55 ساله بودند قرار بوده چند روز دیگر از بیمارستان مرخص شوند، اما ناگهان مسئولان بیمارستان مرگ آن‌ها را هم اعلام می‌کنند.»

وی ادامه داد: «ما فهمیدیم که دستگاه اکسیژن اتاقی که پسرم و دو بیمار دیگر در آن بستری بودند، خراب بوده و همین موضوع باعث مرگ سه بیمار شده ‌است و الان هم به دادسرا آمدم تا از مسئولان بیمارستان و مقصران حادثه به اتهام فوت پسرم شکایت کنم.»

دو خانواده دیگر هم در ادامه اظهارات شاکی اول را تأیید کردند و از مسئولان بیمارستان به اتهام مرگ یکی از اعضای خانواده‌شان شکایت کردند.

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی مصطفی واحدی، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار تیمی از مأموران پلیس قرار گرفت.

بررسی‌ها حکایت از آن داشت قطعه‌ای از دستگاه اکسیژن بیمارستان خراب بوده و سه بیمار هم که قرار بوده به زودی از بیمارستان مرخص شوند در یک روز و یک ساعت فوت کرده‌اند. بدین ترتیب قاضی واحدی دستور داد همزمان با تحقیق از بیمارستان پرونده برای بررسی دقیق در اختیار تیم سه نفره کارشناسان دادگستری قرار گیرد تا علت اصلی مرگ سه بیمار و مقصران حادثه مشخص شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم