از اول آذر تردد بین شهرها در ایران ممنوع می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی دولت ایران، پس از نشست هیئت دولت اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تعطیلی گسترده از شنبه اول آذرماه(21 نوامبر) اجرایی می‌شود. در این تعطیلی گسترده حتی نسبت به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد و تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود.

علی ربیعی روز یکشنبه 15 نوامبر 2020 پس از نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست هیات دولت درباره مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: «در نشست امروز ابعاد اجرایی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شد.»

وی با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری دستگاههای مختلف گفت: «همه دستگاه‌ها باید برای موفقیت در مقابله با کرونا کمک کنند. تاکید رئیس‌جمهوری بر این است که همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مکلف به اجرای دقیق مصوبات هستند و همه اجزای دولت و همه ارکان نظام برای کنترل، مدیریت و کاهش شیوع ویروس کرونا باید دست به دست هم دهند.»

تردد شهر به شهر ممنوع می‌شود

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌‌جمهوری با بیان اینکه چند استراتژی در این نشست مورد بحث قرار گرفت، گفت: «نخستین بحث، موضوع تعطیلی گسترده بود که قرار شد از شنبه اول آذر اجرایی شود. در این تعطیلی گسترده حتی نسبت به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد و تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود.»

ربیعی با بیان اینکه ۱۰۰ شهر با اجرای این طرح به سمت تعطیلی می‌رود گفت: «در اجرای این طرح از تجارب کشورهای دیگر لحاظ شده است البته خدمات به مردم نباید تعطیل شود.»

سخنگوی دولت ادامه داد: برای کنترل و نظارت بر تعطیلی‌های گسترده آمادگی‌های انتظامی به همکاری بسیج مورد نیاز بود و تعطیلی ادارات نیز نیازمند برنامه‌ریزی است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری گفت: حضور یک‌سوم کارمندان بر سر کار در نظام اداری نیاز به آمادگی داشت بنابراین تصمیم درستی بود که اعضا پیشنهاد کردند رییس‌جمهوری هم پذیرفت که تعطیلات از روز شنبه عملیاتی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم