.
.
.

یوتیوب کلیپ «خاطرات 2020» را نمیسازد تا خاطرات تلخ احیا نشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که کرونا به قربانی‌گرفتن هر چه بیشتر در کشورهای جهان ادامه می دهد و سال 2020 به عنوان سال کووید19 شناخته می‌شود، یوتیوب تاکید کرد که کلیپ خلاصه خاطرات سال یا «ریوایند» را که چند سالی است که از طرف این تارنما، تولید می‌شود، امسال نخواهد ساخت زیرا «سال کنونی با سال‌های گذشته تفاوت دارد.»

در بیانیه یوتیوپ آمده است: «از آنجایی که سال 2020 سالی متفاوت است، ما هم از تولید ویدئوی بازگرداندن خاطرات، مرخصی می‌گیریم.»

شایان ذکر است که تولید این کلیپ از سال 2010 آغاز گردید.

سال 2020 سالی تراژیک است که طی آن بسیاری در چهارگوشه جهان به دلیل ویروس کرونا، جان خود را از دست داده یا در عزای دوستان و عزیزان خود نشستند به طوری که بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر تا کنون جان باخته‌اند.

مرگ‌و‌میر و سیاست قرنطینه و زیانهای بی‌سابقه

این پاندمی منجر به اعمال قرنطینه عمومی به شکلی شده است که مردم کره زمین، قرن‌هاست شاهد آن نبودند. بسیاری کار خود را از دست دادند و بخش پرواز در نتیجه ممنوعیت سفر، کاملا فلج شد که زیان‌های بی‌سابقه‌ای را در پی داشت.

دانش‌آموزان مدارس هم مجبور به تحصیلات از راه دور شده و اکثریت اهالی کشورها در خانه ماندند و مشهورترین شهرهای جهان تبدیل به «شهر ارواح» شدند زیرا سیاست فاصله‌گذاری و قرنطینه از سوی دولت‌ها به هدف جلوگیری از شیوع کووید‌19 اعمال شده است.

از سوی دیگر شمار کاربران یوتیوپ (متعلق به شرکت گوگل)، به دلیل خانه‌نشین‌ شدن مردم، بسیار افزایش یافت.

بر اساس آمار اسوشیتدپرس به نقل از منابع رسمی تا ساعت 11:00 شنبه 14 نوامبر 2020 به وقت گرینویچ، از زمان شیوع کرونا از چین در اواخر دسامبر گذشته، شمار جان‌باختگان ناشی از کووید 19 به 1 میلیون و 305 هزار و 39 نفر در سراسر جهان رسیده است.

بیش از 53میلیون مورد ابتلا در سراسر جهان

بیش از 53438640 نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که 34324500 از آنها تا به امروز بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم