.
.
.

وزیر دفاع جدید آمریکا: زمان خروج نیروهایمان از خاورمیانه فرا رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کریس میلر، جانشین وزیر دفاع (پنتاگون) در اولین پیام خود به ارتش آمریکا گفته است که زمان آن فرا رسیده که آمریکا نیروهایش را از درگیری‌های خاورمیانه خارج کند.

او گفته اسن که ایالات متحده واقعا از جنگ‌ها خسته شده است.

کریس میلر روز دوشنبه پس از برکناری مارک اسپر، وزیر دفاع سابق توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عنوان جانشین وزیر دفاع در پنتاگون منصوب شد.

میلر گفت: «در واقع این نبردها طولانی بوده است و فداکاری‌های سربازان ما نیز بسیار زیاد بود. بسیاری از جنگ خسته شدند من یکی از آنها هستم اما ما در این مرحله مهم تلاش می‌کنیم نقش خودمان را از رهبری به نقش حمایت و پشتیبانی تغییر می‌دهیم».

او افزود: «ما مردمی نیستیم که در یک جنگ دائمی هستیم. همه جنگ‌ها باید پایان یابد. ایالات متحده در آستانه شکست دادن القاعده و متحدانش است. ما با این چالش روبرو شدیم و هر آنچه در اختیار داریم فراهم کردیم. اکنون زمان بازگشت به خانه است».

بر اساس گزارش وزارت دفاع ، جنگ‌های افغانستان، عراق و سوریه از 11 سپتامبر 2001 بیش از 1.57 تریلیون دلار برای آمریکایی‌ها هزینه داشته است.

جنگ در افغانستان از 19 سال پیش آغاز شده و به طولانی ترین درگیری آمریکا تبدیل شده است. طبق گزارش پنتاگون این جنگ 193 میلیارد دلار برای ایالات متحده هزینه در بر داشته است.

دونالد ترامپ مبارزات انتخاباتی خود را در سال 2016 با وعده پایان دادن به جنگ‌های «بیهوده و بی پایان» در خاورمیانه، آغاز کرد و ماه گذشته در توییتر خود اعلام کرد که نیروهای آمریکایی که در حال حاضر در افغانستان خدمت می کنند تا کریسمس به خانه های خود باز خواهند گشت.

دولت ترامپ در سال جاری با وساطت خود یک توافق نامه صلح میان طالبان و نیروهای دولت افغانستان که به آتش بس دائمی منجر می‌شود را فراهم کرد این توافقنامه حضور ارتش آمریكا را تا اواسط ژوئیه آینده را حدود 13000 تا 8600 نفر کاهش خواهد داد.

قرار است تا ماه مه 2021 همه نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم