.
.
.

محسن رضایی: بهترین سیاست پرش از روی دیوار آمریکاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبیر تشخیص مصلحت‌ نظام ایران در اظهارنظری عجیب بهترین سیاستی که ایران در قبال آمریکا می‌تواند در پیش بگیرد را «پرش از روی دیوار» این کشور دانست و تاکید کرد که «آمریکا در حال افول» است و «جنگ و مذاکره» با آن اشتباه است.

محسن رضایی که پیش از این بارها حساب‌هایش از سوی شبکه‌های اجتماعی مسدود شده بود، در صفحه جدید اینستاگرام خود بار دیگر در اظهارنظری عجیب نوشت: «افول آمریکا مدت‌هاست که آغاز شده است. اگر سیاستمداران ایران محاسبات خود را درباره آمریکا دقیق نکنند فرصت‌ها را از دست می‌دهند. جنگ و مذاکره با کشوری که درحال افول است، هر دو اشتباه است».

او بهترین سیاست در قبال آمریکا را «پرش از روی دیوار» این کشور دانست و افزود: «برای پرش باید اقتصاد را قوی کنیم. با قوی شدن تولید و اقتصاد ملی خواهیم توانست تحریم‌های اقتصادی آمریکا را دور بزنیم و خنثی کنیم».

رضایی با بیان اینکه «همان‌هایی که 20 سال پیش از بهشت رویایی لیبرال دموکراسی حرف می‌زدند امروز از پایان لیبرالیسم سخن می‌گویند»، بیان کرد: «دهه‌های آینده سال‌های بحران‌های بزرگ در اروپا و غرب خواهد بود. ما نیز اگر بخواهیم در برابر افول آمریکا جهش پیدا کنیم باید در همه زمینه‌ها قوی بشویم».

رضایی در حالی از افول قدرت آمریکا سخن گفته است که برخی تحلیلگران در ایران، جمهوری اسلامی را دچار فروپاشی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌دانند.

فائزه هاشمی نماینده سابق مجلس ایران و فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، چند ماه پیش در یک گفت‌وگو تاکید کرد که ایران در یک «فروپاشی اقتصادی و سیاسی و فرهنگی» قرار دارد.

به گفته او، اگر اتفاقی نمی‌افتد به دلیل عدم تمایل مردم نسبت به براندازیست، چون «آزموده را آزمودن خطاست». چون پول در این کشور به دلیل منابع فراوان وجود دارد، هر کسی درست یا نادرست تقریبا یاد گرفته چگونه کسب درآمد کند و امورات کم و زیاد انجام می‌شود، احتمالا همین روند ادامه می‌یابد.

هاشمی همچنین از سیاست جمهوری اسلامی در قبال آمریکا انتقاد کرد و حمله به سفارت آمریکا پس از پیروزی انقلاب 1979 ایران را «انحراف» خواند که مشکلات را بیشتر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم