.
.
.

فروش نامه‌ای‌ از بتهوون به قیمت 275 هزار دلار در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نامه‌ای از لودویگ وان بتهوون، آهنگساز فقید آلمانی در یک حراجی در آمریکا به بهای 275 هزار دلار به فروش رفت.

بنگاه «حراجی‌های میراثی» (Heritage Auctions) در دالاس، از فروش نامه‌ای از لودویگ وان بتهوون، آهنگساز پرآوازه آلمان (1827- 1770) به مبلغ 275 هزار دلار برابر با 230 هزار یورو خبر داده است.

مسئولان این بنگاه حراجی گفتند این نامه چهار برابر بیشتر از آنچه انتظار داشتند به فروش رفت صاحب جدید این نامه نخواسته است، نامش فاش شود.
به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای شرق الاوسط به نقل از آژانس خبری آلمان، بنگاه حراجی میراثی «Heritage Auctions» در دالاس ایالت تگزاس روز جمعه اعلام کرد که فروش یک نامه خطی آهنگساز مشهور آلمانی یکی از بالاترین قیمت‌های فروش این بنگاه طی سال‌های اخیر بود.

مسئولان این بنگاه حراجی ارزیابی کرده بودند که این نامه در نهایت به بهای 60 هزار دلار به فروش خواهد رفت اما اقبال خیریداران حاضر باعث شد تا این نامه به 4 برابر قیمت مورد نظر بنگاه به فروش برود.

لودویگ فان بتهوون یکی از برجسته‌ترین چهره‌های تاریخ موسیقی کلاسیک جهان به شمار می رود. او آلمانی است و در سال 1770 میلادی متولد و در سال 1827 رخت از جهان بر بست.

به گفته این بنگاه حراجی حراجی صاحب جدید این نامه 275 هزار دلاری بتهوون یک زن آمریکایی پیانیست است که خواسته نامش فاش نشود . او گفته از زمان کودکی به موسیقی بتهوون علاقه زیادی داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم