.
.
.

شکست نشست جنبش نهضت تونس همراه با افزایش اختلافات درونی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس خبرهای رسیده، نشست شورای جنبش نهضت تونس یکشنبه 15 نوامبر با توجه به افزایش شکاف‌ها در داخل جنبش، شکست خورد به طوری که یک سوم اعضای شورای نهضت برای اولین بار در تاریخ این جنبش، از این نشست غائب بودند.

قرار بود که مجلس شورای جنبش نهضت تونس امروز طی نشست خود، تکلیف نهایی نامزدی راشد الغنوشی رهبر جنبش برای ریاست آن را مشخص کند.

این نشست قرار بود در پی درخواست 60 تن از مجموع 100 کادر رهبری جنبش، از راشد الغنوشی برای عدم نامزدی مجدد برای منصب، برگزار شود. این عده نامه سرگشاده‌ای را درمورد برپایی نشست فوق‌العاده مجلس شورای این جنبش امضا کرده بودند.

همچنین قرار بود که در این نشست موضوع اختلافات داخلی جنبش و راه‌های محدود کردن آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

الغنوشی اخیراً خاطرنشان ساخته که رسانه‌ها، جنبش نهضت همچون جنبشی بیمار نمایش می‌دهند.

وی افزود که در صدد نامزدی برای ریاست جنبش در دوره بعدی نخواهد بود اما هنوز برای سخن گفتن از امکان نامزدی برای ریاست‌جمهوری نیز زود است. الغنوشی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «اختلافات درون جنبش نهضت، امری معمولی است که تمامی احزاب سیاسی دچار آن می‌شوند.»

وی تأکید کرد که خواهان به تعویق افتادن کنگره یازدهم جنبش نشده بلکه خواستار برپایی آن در زمان مقرر است.

الغنوشی در مورد برملا شدن اختلافات درون جنبش گفت: «اختلاف نظرها باید به داخل جنبش و درمیان اعضا بازگردد.» به نظر الغنوشی رسانه‌ها، تصویری از جنبش را منعکس می‌کنند که گوئی دچار بیماری است و سرنوشتی مشابه سرنوشت حزب نداء تونس خواهد داشت که توسط الباجی قاید السبسی رئیس‌جمهوری پیشین در سال 2012 تأسیس شد و در مرحله بعدی از هم پاشید.

گفتنی است که به موجب بخش 31 اساسنامه جنبش نهضت، «هیچ‌یک از اعضا نمی‌تواند بیشتر از دو دوره پیاپی ریاست جنبش را داشته باشد و رئیس جنبش به محض انتخاب، کارش را آغاز می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم