.
.
.

دوست مشهور ترامپ هنوز به بایدن تبریک نگفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علیرغم اینکه رهبران بسیاری از کشورهای جهان به جو بایدن و کامالا هریس برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا تبریک گفته‌اند، کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا او را دوست نزدیک خود می‌خواند، هنوز هیچ پیامی به واشنگتن نفرستاده و پیروزی را به جو بایدن تبریک نگفته است.

سکوت پیونگ‌یانگ در قبال مهم‌ترین رویداد حال حاضر ایالات متحده اندکی عجیب به نظر می‌رسد؛ به ویژه آنکه پیونگ یانگ می‌داند این موضوع می‌تواند تاثیرات جدی در روابطش با واشنگتن داشته باشد.

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی روز یکشنبه 15 نوامبر 2020 به نقل از ناظران اوضاع همسایه‌ شمالی این کشور گزارش کرد به نظر می‌رسد پیونگ‌یانگ با دقت در حال رصد روند انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکاست ولی تا کنون حتی یک بار در رسانه‌های این کشور به آن اشاره نشده است و از این رو کیم جونگ اون هنوز تصمیم نگرفته شکست دوست خود ترامپ و پیروزی جو بایدن را تبریک بگوید.

از زمان آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 تا کنون هیچ کدام از رسانه‌های کره‌شمالی اجازه پرداختن به این موضوع را نداشته و حتی یک بار هم اشاره‌ای به آن نکرده‌اند، زیرا گمان می‌رود ممکن است پیام خاصی به واشنگتن ارسال شود.

سکوت کره‌شمالی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا امری بی‌سابقه است و پیونگ‌یانگ پیش از این در روزهای پس از انتخابات به این موضوع اشاره و یا بیانیه‌ای درباره آن صادر می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم