.
.
.

خنثی شدن طرح ترور نخست‌وزیر ارمنستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرویس اطلاعاتی ارمنستان شامگاه شنبه 14 نوامبر اعلام کرد، طرحی برای ترور نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور را خنثی کرده است.

سازمان اطلاعاتی جمهوری ارمنستان اعلام کرد از از سوء قصد به جان نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور که از سوی برخی مسئولان سابق این کشور طراحی شده بود، جلوگیری کرده است.

این نهاد اطلاعاتی در بیانیه‌ای اعلام کرد آرتور وانتسیان رئیس پیشین امنیت این کشور، به ظن توطئه برای ترور رئیس دولت بازداشت شده است.

سازمان اطلاعاتی ارمنستان همچنین افزود، علاوه بر آرتور وانیتسیان رئیس پیشین اطلاعات و امنیت، فهرام باغداساریان رئیس فراکسیون حزب جمهوری‌خواه و آشوت میناساریان یکی از ارتشیان سابق ارمنستان دستگیر شده‌اند.

به دنبال امضای توافقنامه صلح ایروان و باکو که به موجب آن مناطق قره باغ به آذربایجان بر می‌گردد، ارمنستان شاهد اعتراضات گسترده‌ای در مخالفت با این توافقنامه صلح بود.

این توافقنامه در تاریخ 9 نوامبر با سرپرستی روسیه میان آذربایجان و ارمنستان امضاء شد.

حیدر علی اف رئیس جمهوری آذربایحان گفته بود این توافقنامه «سند تسلیم» ارمنستان است.

نخست وزیر ارمنستان هم در پاسخ به معترضان کشورش گفته بود چاره‌ای جز امضای این توافق نداشته است .او اظهار داشت بنا به توصیه نظامیان و فرماندهان بزرگ و با ارزیابی شرایط توافقنامه مربوط به صلح قره‌باغ را امضا کرده است.

پس از آنکه توافق‌نامه به امضا رسید، مخالفان دفتر نخست وزیری را محاصره کرده و خواستار استعفای پاشینیان نخست وزیر و دولتش در شدند.

مخالفان او را به خیانت به کشور و از دست دادن بخشی از سرزمینشان متهم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم