.
.
.

اعتراض‌های هواداران ترامپ به اعمال خشونت‌آمیز تبدیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هزاران نفر از هواداران دونالد ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات در واشینگتن شرکت کرده و استقبال از کاروان ترامپ هنگام عبور آن، تبدیل به صحنه کشمکش و زد و خورد میان تظاهرکنندگان مخالف ترامپ و طرفداران او شد و پلیس دستکم 20 نفر را دستگیر کرد.

دیگر شهرهای آمریکا نیز شنبه 14 نوامبر شاهد تجمع مخالفان نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و معترضان به اعلام پیروزی جو بایدن در این رقابت انتخاباتی بود به طوری که تظاهرکنندگان فریاد می‌زدند «سرقت آراء را متوقف کنید و همه آراء را بشمارید».

با فرا رسیدن شب، این تظاهرات نسبتاً مسالمت‌آمیز در واشینگتن به تنش و خشونت گرائید. کلیپ‌های ویدئوی دست به دست شده در شبکه‌های اجتماعی، صحنه درگیری با مشت و لگد و چماق میان تظاهرکنندگان را نشان داد که در آن هواداران ترامپ با کسانی درگیر شدند که از آنها می‌خواستند، نتایج انتخابات را قبول کرده و خیابان را ترک کنند.

ناآرامی‌ها تا صبح یکشنبه 15 نوامبر ادامه داشت. به گفته مسئولان امور، اتهامات گوناگونی از جمله تعرض و حمل سلاح علیه بازداشت‌شدگان مطرح گردید و دو مأمور پلیس زخمی شدند و چند سلاح گرم توسط پلیس مصادره شد.

ترامپ شخصاً با تجمع هوادارانش در صبح شنبه 14 نوامبر در جریان حرکت کاروان خودروهایش در خیابان‌ها موافقت کرده بود که در دو طرف آن برای استقبال از او قبل از رفتن به باشگاه خود در ویرجینا ایستاده بودند.

مردم در شعارهایشان می‌گفتند «آمریکا آمریکا» و «4 سال دیگر». بسیاری از تظاهرکنندگان پرچم‌های آمریکا و پلاکاردهایی را برای ابراز نارضایتی از شمارش آراء و پافشاری بر تقلب در انتخابات در دست داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم