.
.
.

هلند: تحقیقات در مورد فرد مظنون به حمله مسلحانه به سفارت سعودی ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش روز جمعه 13 نوامبر خبرنگار العربیه، تحقیقات در خصوص فرد مظنون به حمله مسلحانه به سفارت سعودی در لاهه ادامه دارد.

خبرنگار العربیه در این رابطه گفت که «تا این لحظه، هیچ گونه اطلاعاتی در مورد هویت فرد مظنون به این حمله در دست نیست.»

پلیس هلند پنج‌شنبه 12 نوامبر از بازداشت فرد مظنون به حمله مسلحانه به سفارت سعودی در لاهه خبر داد.

به گفته پلیس، فرد مظنون مردی 40 ساله از روستای زوترمیر در غرب هلند بود ولی جزئیات بیشتری را در مورد نقش این شخص یا انگیزه او از این حمله مسلحانه ذکر نکرد.

پلیس هلند افزود که بازجویی از فرد بازداشت شده، انجام خواهد گرفت و ماموران پلیس همچنان در حال جستجو برا یافتن شاهدان عینی این حمله هستند.

تیراندازی

سفارات سعودی در هلند پنجشنبه 12 نوامبر اعلام کرد که سفارت این کشور در شهر لاهه سحرگاه آن روز، هدف تیراندازی قرار گرفته است.

ماموران امنیتی سفارت بعد از این حادثه بلافاصله مراکز امنیتی هلند را در جریان قرار داده و سفارت سعودی در لاهه در محاصره نیروهای امنیتی در آمد و تمامی جاده‌های منتهی به سفارت بسته شد و تدابیر امنیتی، تشدید گردید و دلایل و مدارک جنایی جمع آوری شد.

بر اساس آخرین گزارش‌های خبرگزاری سعودی «واس»، به هیچ یک از کارمندان سفارت سعودی آسیبی وارد نیامد.

به گفته سفارت سعودی، دولت پادشاهی عربی سعودی این تعرض بزدلانه را محکوم کرده و ضمن تشکر از مسئولان هلند در واکنش سریع به این حادثه، در انتظار روشن شدن جزئیات و نتایج آن و معرفی عوامل وقوع آن به پیشگاه عدالت است و از شهروندان سعودی مقیم در هلند می خواهد تا بالاترین میزان احتیاط و هشیاری را داشته باشند و در صورت نیاز به کمک، بلافاصله با سفارت سعودی تماس بگیرند..

به گفته رسانه‌های داخلی هلند، ساختمان سفارت سعودی در لاهه هدف 20 گلوله قرار گرفته است.