.
.
.

نیروهای ائتلاف: خنثی‌کردن مین دریایی رهاشده از سوی حوثی‌ها در دریای سرخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن شنبه 14 نوامبر از پیداشدن مین دریایی خبر داد که شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ کار گذاشته بودند.

به گفته فرماندهی ائتلاف، 157 مین دریایی کاشته‌شده به شکل نامنظم از سوی حوثی‌ها تا این لحظه جمع‌آوری و خنثی شده ‌است.

نیروهای ائتلاف تأکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی همچنان به اقدامات خود در تهدید ناوبری دریایی و بازرگانی جهانی در تنگه باب‌المندب و جنوب دریای سرخ ادامه می‌دهند.

دو قایق هدایت‌شونده بمب‌گذاری شده

سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف چهارشنبه گذشته گفته بود که نیروهای دریایی ائتلاف، شامگاه چهارشنبه، اقدام شبه‌نظامیان تروریست حوثی برای دست‌زدن به عملی خصمانه و تروریستی در جنوب دریای سرخ با استفاده از دو قایق بمب‌گذاری‌شده هدایت‌شونده از راه دور را در استان الحدیده رصد کردند.

المالکی تأکید کرد که این دو قایق بمب‌گذاری‌شده، منهدم شدند که تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و گذرگاه‌های ناوبری و بازرگانی جهانی ایجاد می‌کردند.

از سوی دیگر روشن شده که شبه‌نظامیان تروریست حوثی از استان الحدیده برای پرتاب موشک‌های بالستیک و پهپادها و قایق‌های انفجاری هدایت شونده از راه دور استفاده کرده و اقدام به مین‌گذاری‌های نامنظم می‌کنند که نقض آشکار قانون بین‌المللی و در تعارض یا متن توافق آتش‌بس استکهلم در الحدیده قرار دارد.

او تأکید کرد که فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف به اجرای تدابیر قاطعانه و بازدارنده علیه شبه‌نظامیان تروریست حوثی و بی‌ اثرسازی و نابودی توانمندی‌های آنها ادامه می‌دهد که امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کنند.