.
.
.

زنان هرات: ما زنان دیروز نیستیم قربانی‌های ما نباید نادیده گرفته شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از زنان ولایت هرات در غرب افغانستان شنبه 14 نوامبر اعلام کردند که قربانی‌های آنها در روند صلح نباید نادیده گرفته شود و آنها زنان دیروز نیستند.

این زنان در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در شهر هرات گفتند: «زنان امروز زنان دیروز نیستند. زنان به عقب بر نمی‌گردند و حضور زنان و انکار حقوق آنان ناممکن است. برای همین صلح برای همه‌ی مردم افغانستان به ویژه بانوان اهمیت و موضوعیت خاص دارد. زنان افغانستان کم‌تر از هیچ قشر دیگر قربانی نداده‌اند. ما انتظار داریم که قربانی‌های ما و همه‌ی مردم افغانستان نادیده گرفته نشود».

آنها تاکید کردند: «زنان افغانستان هر روز شوهران، فرزندان، برادران و عزیزان خود را از دست می‌دهند. زندگی در این جغرافیا برای همه به ویژه برای زنان به جهنم تبدیل شده است. درد زنان افغانستان قابل بیان و وصف نیست. ما از همه‌ی طرف‌های دخیل در قضیه‌ی افغانستان می‌خواهیم که به این کشتار و غارت پایان دهند. جنگ بس است».

در همین حال، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در این دیدار گفت، نقش زنان این سرزمین در تمام تحولات مثبت این کشور نقش مهم و برازنده داشتند. در 20 سال پسین نیز نقش زنان و توانایی‌های آنان چشم‌گیر و انکارناپذیر است.

عبدالله عبدالله تاکید کرد، هیچ فرد یا گروهی نمی‌تواند این واقعیت امروزی افغانستان را انکار کند.

او علاوه کرد: «بحث‌های شما امیدواری ما را برای آینده‌ی بهتر و تضمین آینده‌ی بهتر بیشتر می‌سازد. این مباحث نشان می‌دهد که افغانستان امروز افغانستان دیروز نیست. زنان افغانستان متوجه وضعیت استند».

شایان ذکر است با وجود افزایش خشونت‌ها وناامنی‌ها در افغانستان، روند مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان در دوحه قطر ادامه دارد.