.
.
.

روزنامه جمهوری اسلامی نزدیک به اصولگرایان: ایران توسط مافیا کنترل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه جمهوری اسلامی نزدیک به اصولگرایان، در شماره امروز خود وضعیت ایران را مورد انتقاد قرار داد و نوشت که این کشور فقط با یک مافیا مواجه نیست، بلکه کنسرسیوم (ائتلاف) مافیا به جان ایران افتاده است.

این روزنامه امروز شنبه 14 نوامبر 2020 در یادداشتی نوشت، حکمرانی وقتی توانمند است که کشور یک دولت داشته باشد نه دو دولت.

این روزنامه به جلوگیری از ادامه کاهش قیمت ارز و سکه و خودرو اشاره کرده و نوشته این کار مافیای اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی است.

اشاره این روزنامه به کاهش نرخ ارز طی روزهای اخیر و همزمان با انتخابات آمریکا است. با پیروزی «بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، قیمت ارز، طلا و سکه در ایران، نزولی شد.

در ادامه این یادداشت آمده است که تولیدات داخلی مثل گوشت و مرغ و میوه و تره‌بار و بسیاری از اجناس دیگر که هر روز دچار نوسانات قیمت می‌شوند، به تحریم و فشارهای این یا آن دولت خارجی ربطی ندارند و مستقیما «دستپخت همین کنسرسیوم (ائتلاف) مافیا در داخل است».

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت این «کنسرسیوم (ائتلاف) مافیا» مایحتاج ضروری مردم را «احتکار» می‌کند و به هر قیمت که بخواهد می‌فروشد و با استفاده از امکانات تبلیغاتی گسترده، قیافه حق به جانب و طلبکارانه می‌گیرد.

این روزنامه در ادامه یادداشت خود کنسرسیوم (ائتلاف) مافیا را شامل داروی ضروری بیماران و غذا و حتی برنامه‌های سیاسی و اقتصادی دولت و نظام دانست و افزود: «این کنسرسیوم کار خود را انقلابی‌گری نام داده و تمامی برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در داخل و خارج را خنثی می‌کند».

گفتنی است، دولت آمریکا بعد از خروج از برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفت.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» مجاب خواهد کرد.

بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که «تحریم»، دستمایه مقامات به خصوص دولت قرار گرفته تا روی سوء مدیریت‌ها سرپوش بگذارد و وعده بهبود وضعیت را در صورت برطرف شدن تحریم، بدهد.