.
.
.

بایدن خواهان اقدام فوری در مقابله با کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته به رکورد تازه 170 هزار نفر در روز رسیده، جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا خواهان اقدام فوری مقامات فدرال شد.

بایدن شنبه 14 نوامبر در توئیت خود نوشت: «من از چنین ضرب آهنگ و شتاب بالای موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا شوکه شدم. شمار افرادی که راهی بیمارستان می‌شوند هم حقیقتاً تکان دهنده است. این بحران نیازمند واکنش سریع و قدرتمندانه دولت فدرال است در حالی که ما متأسفانه شاهد چنین واکنشی نیستیم.»

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا که در سخنرانی اعلام پیروزی خود در شب سوم نوامبر، متعهد شد اولویت را به مبارزه با پاندمی کرونا بدهد، در توئیت خویش نوشت: «من رئیس‌جمهوری منتخب هستم ولی هنوز تا سال آینده قدرت را به دست نخواهم گرفت اما کرونا توجهی به این نوع امور ندارد و با شتاب تمام در حال قربانی گرفتن است لذا اقدام فوری باید بدون فوت وقت از سوی دولت کنونی به اجرا گذاشته شود.»

رکوردهای جدید

این فراخوان بایدن درپی ثبت رکودهای تازه‌ای در چند روز گذشته‌است که بیانگر افزایش پیاپی آمار تلفات و موارد ابتلا است. این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت، شامگاه جمعه 13 نوامبر ابتلای 628 هزار مورد تازه در جهان را اعلام کرد که بیانگر رکوردی جدید است.

این سازمان، شمار موارد قطعی ابتلا در 24 ساعت گذشته را 628136 مورد ذکر کرده که بدین ترتیب شمار مجموع مبتلایان در جهان به 52487476 نفر رسیده‌است. رکورد پیشین در 7 نوامبر ثبت شده و برابر با 613977 مورد در روز بود.

46٪ از موارد تازه در اروپا ثبت شده که شمار آنها به 291830 مورد رسیده‌ است. در آمریکای شمالی و جنوبی، 234437 مورد و جنوب شرقی آسیا با 53485 مورد رتبه سوم را دارد.