وزیر کشور آلمان: اروپا متحده و یکپارچه و با تمام توان با بنیادگرایی مبارزه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان روز جمعه 13 نوامبر 2020 در نشست ویدئویی وزرای کشورهای اتحادیه اروپا برای توافق درباره نقشه راه مبارزه با تروریسم گفت که اگر همه کشورهای اروپایی با همدیگر کار کنند، اروپا نیرومند خواهد شد.

زیهوفر تاکید کرد: «ما در زمینه ارزش‌هایمان با هم متحدیم و اجازه نخواهیم داد کسی ما را از هم جدا کند. در چارچوب قانون با تمام توان با بنیادگرایی مقابله خواهیم کرد.»

او افزود: «ما می‌کوشیم از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا محافظت کنیم. باید بدانیم چه کسی وارد اروپا شده و چه کسی از آن خارج می‌شود ... تبادل اطلاعاتی بین کشورهای اتحادیه اروپا درباره ورود و خروج افراد بسیار مهم است.»

وزیر امور کشور همچنین از ارائه شده نقشه مبارزه با تروریسم از سوی کمیسیون اروپایی در ماه دسامبر خبر داد.

پس از حملات تروریستی در فرانسه و اتریش وزرای کشور 27 عضو اتحادیه اروپا خواستار تقویت امنیت محدوده شینگن و مرزهای خارجی آن شدند و برای به سرانجام رساندن مذاکرات جاری درباره قانون اروپایی حذف مستقیم "محتوای تروریستی" از اینترنت توافق کردند.

در 9 نوامبر 2020 وین پایتخت اتریش شاهد یک حمله مسلحانه بود که در نتیجه آن 4 نفر کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند. پلیس اتریش اعلام کرد که فرد مهاجم کویتیم فیض الله 20 ساله و تبعه اتریش و مقدونیه شمالی است و پیش از این به دلیل تلاش برای پیوستن به داعش در سوریه محکوم و زندانی شده بود ولی در ماه دسامبر گذشته از زندان آزاد شده بود.

در فرانسه هم در ماه گذشته فردی تونسی به نام ابراهیم عویساوی 3 نفر را در کلیسایی در شهر نیس کشت.

در حاشیه نشست وزرای کشور اروپایی، جیل دی کیرکوف هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در امور مبارزه با تروریسم به العربیه گفت که پادشاهی عربی سعودی تلاش‌های زیادی در زمینه مبارزه با تروریسم انجام می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم