نماینده آبادان در پی تکرار آبگرفتگی خیابان‌ها؛ وضعیت فاضلاب آبادان «افتضاح» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی 14 میلیمتر بارندگی در شب گذشته، نقاط زیادی از اهواز و آبادان بار دیگر به علت مشکل در فاضلاب شهری، دچار آبگرفتگی شدند، نماینده آبادان در همین رابطه وضعیت فاضلاب این شهر را «افتضاح» توصیف کرد.

در حالیکه سالهاست وعده حل معضل فاضلاب شهری از سوی مسئولان در شهرهای اهواز و آبادان داده شده اما هنوز هم پس از بارش‌های کم‌عمق، این شهرها با معضل آبگرفتگی مواجه می‌شوند و رفت و آمد شهروندان را مختل می‌کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سال گذشته نیز با بارندگی حدود 60 میلیمتری، معابر و خیابان‌های اهواز غرق در آب شدند و فاضلاب شهری وارد منازل شد. در پی این وضعیت در همان زمان در قالب تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد که استانداری خوزستان، شرکت آبفا و شهرداری اهواز طرح ضربتی جمع‌آوری آب‌های سطحی را در 57 نقطه فوق بحرانی اهواز اجرا کنند اما با وجود اینکه امسال نخستین بارش پاییزی در اهواز با تاخیر رخ داده است؛ به دلیل عدم تکمیل این پروژه، از شب گذشته با تنها 14 میلیمتر بارندگی بسیاری از نقاط اهواز دچار اّگرفتگی شدند.

این در حالی است که متوسط بارندگی در ایران بیش از 286 میلیمتر است.

نماینده مردم آبادان در مجلس ایران نیز با بیان اینکه وضعیت فاضلاب آبادان افتضاح است، گفت: «با بارش شب گذشته، معضل فاضلاب آبادان دو چندان شده و آب‌های سطحی نیز به مشکلات مردم افزوده شد».

محمد مولوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار، وضعیت فاضلاب در این شهر را «رقت‌بار» دانست و افزود: «متاسفانه موضوع فاضلاب در شهر آبادان به دلیل بی‌خیالی و بی‌تفاوتی مدیر آبفای خوزستان و وعده‌های پوچ و توخالی همچنان به معضل جدی برای مردم تبدیل شده است».

او مدیر آبفای استان را به ارائه «گزارش‌های غلط و دروغ» متهم و تاکید کرد که این مدیر سعی در «انحراف افکار عمومی» دارد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با بارش شب گذشته، معضل فاضلاب آبادان دو چندان شده و آب‌های سطحی نیز به مشکلات مردم افزوده شد.

او در ادامه انتقادات خود بیان کرد: «در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل آبفای کشور در فرمانداری برگزار شد، وی مصاحبه کرد که ظرف دوماه ۱۷ نقطه ریزشی کانال فاضلاب که با آب‌های سطحی تداخل دارد را ظرف دو ماه تعمیرات انجام خواهد داد؛ فایل صوتی مصاحبه موجود است فقط حرف زدند و هیچ عملی ندیدیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم