.
.
.

کشته شدن 23 شبه‌نظامی حوثی در کمینی در غرب استان مأرب یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران چهارشنبه 11 نوامبر 2020 در پی آتش حملات ارتش و نیروهای مقاومت مردمی با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در جبهه‌های نهم در شرق صنعا و المخدره در غرب استان مأرب متحمل خسارت‌های جانی و مادی شدند.

بنا به بیانیه صادره از مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن، نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی نیروهای مردمی این کشور ضمن نصب کمین محکمی تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی در جبهه المخدره را هدف قرار دادند که در پی این حملات بیش از 23 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

در جبهه‌های نهم در شرق صنعا ارتش ملی یمن نبردهای سنگینی را علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی آغاز کرده و خسارت‌های سنگین جانی و تجهیزاتی را به آنها وارد کرد که از جمله آن 2 خودرو جنگی و 3 خودرو نظامی به همراه مهمات‌شان در حین حرکت به سوی رشته کوه صلب منهدم شدند.

در ادامه نبردها جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، طی حملات متعدد استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در جبهه المخدره و در منطقه الجفره و دو راهی الجوف را هدف قرار دادند که در نتیجه این بمباران‌ها خسارت‌های جانی و مادی به صفوف شبه‌نظامیان وارد شد.

این بیانیه همچنین به خسارت‌های سنگینی پرداخته که از سوی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن و در پی حملات هوایی گسترده جنگنده‌های ائتلاف طی نبردهای پیاپی به مدت 3 هفته متوالی در امتداد جبهه‌های نهم به نیروهای شبه‌نظامی حوثی وارد آمده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم