.
.
.

پادشاه سعودی خواستار مقابله جهان با تلاش‌ ایران برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه چهارشنبه 11 نوامبر 2020 خواستار مقابله جهان با تلاش‌های ایران برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ملک سلمان پادشاه سعودی شامگاه چهارشنبه ضمن تاکید بر خطر طرح منطقه‌ای رژیم ایران و اقدامات آن برای مداخله‌ در امور کشورها، حمایت از تروریسم، افراط‌گرایی و دامن زدن به آتش فرقه‌گرایی با استفاده از بازوهای مختلفش در منطقه، خواستار مقابله جهان با تلاش‌‌های ایران برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای شد.

ملک سلمان طی افتتاح فعالیت‌های اولین سال از هشتمین دوره مجلس شورای سعودی بر ضرورت اتخاذ موضعی قاطعانه از سوی جامعه بین‌المللی در قبال طرح ایرانی در منطقه، تاکید کرد تا به طور ریشه‌ای با تلاش‌های رژیم ایران برای دستیابی به سلاح کشتار جمعی، توسعه برنامه موشک‌های بالستیک، دخالت‌هایش در امور داخلی دیگر کشورها و حمایت از تروریسم و تهدید تهران علیه صلح و امنیت بین‌المللی رسیدگی شود.

ملک سلمان همچنین اشاره کرد که منطقه با تلاش‌های عدیده‌ای از سوی قدرت‌های منطقه‌ای مواجه است که با بی‌اعتنایی به عرف‌های بین‌المللی و بدون مراعات حقوق همجواری سعی در بسط نفوذ سیاسی و ایدئولوژی‌ افراط‌گرایانه‌شان برای خدمت به منافع خاص‌ خودشان دارند.
او در ادامه گفت که این روش به شدت خصمانه باعث به وجود آمدن اوضاع کنونی در برخی از کشورهای منطقه شده و مسئول درد و رنج‌های به وجود آمده در آن کشورها بوده که بشریت نسبت به آن احساس شرمساری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم