.
.
.

عضو شورای شهر اراک: جای دفن نداریم مردگان در پیاده‌رو قبرستان دفن می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عضو شورای شهر اراک با بیان اینکه تعداد بالای فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا سبب شده تا ظرفیت آرامستان اراک تکمیل شود و دیگر جایی برای دفن فوتی‌ها باقی نماند، اعلام کرد که برخی مردگان در پیاده‌رو قبرستان دفن می‌شوند.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، طوفان محمدی در جلسه صحن علنی شورای شهر اراک با اشاره به وضعیت بحرانی کرونا در این استان تاکید کرد که گواه این موضوع پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها و خستگی بیش از حد کادر درمانی است.

او با ابراز نگرانی نسبت به سرنوشت جامعه در صورت ادامه این روند، بیان کرد: «تعداد بالای فوتی‌های بیماری کرونا سبب شده تا ظرفیت آرامستان اراک تکمیل شود و دیگر جایی برای دفن فوتی‌ها باقی نماند. در حال حاضر با توجه به وخامت شرایط موجود، فوت‌شدگان در معابر آرامستان دفن می‌شوند که این امر در آینده‌ای بسیار نزدیک اثرات منفی خود را نشان خواهد داد».

محمدی تاکید کرد که روزانه بین 30 تا 50 نفر در آرامستان اراک دفن می‌شوند و همین افزایش آمار سبب خستگی کادر آرامستان شده که 24 ساعته مشغول کار هستند و حتی فرصت استراحت پیدا نمی‌کنند.

گفتنی است، بحران کرونا در ایران همچنان ادامه دارد. بر اساس آمار امروز وزارت بهداشت ایران، شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز 40 هزار نفر گذشت و با جان باختن 457 بیمار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته مجموع فوتی‌ها به 40121 نفر رسید.

همچنین با شناسایی 11517 بیمار جدید، مجموع مبتلایان به 726585 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم