جو بایدن «رون کلین» را برای ریاست دفتر کارکنان کاخ سفید تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا که قرار است 20 ژانویه پست ریاست جمهوری این کشور را رسما به عهده بگیرد در نخستین انتصاب مسئولین دوره ریاست جمهوری خود، «رون کلین» یکی از مشاوران سابق خود را به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید تعیین کرد.

بایدن، روز چهارشنبه 11 نوامبر در بیانیه‌ای در باره رون کلین دمکرات کارکشته 59 ساله که در سال 2009 وقتی که بایدن معاون اوباما بود ریاست دفتر کارکنان کاخ سفید را به عهده داشت، نوشت:«رون کلین در سال‌های طولانی که با هم کار کرده‌ایم ارزش والایی برای من داشته است».

Advertisement

بایدن در بیانیه خود افزود: «تجربه، سوابق طولانی و متنوع رون کلین و توانایی او برای کار با افراد از هر صنف و گروه سیاسی دقیقا همان چیزی است که من در شرایط کنونی برای رویارویی با بحران و اتحاد دوباره در کشور، برای ریاست دفتر کاخ سفید به آن نیاز دارم.»


شناخت و کار مشترک رون کلین و همکاری او با جو بایدن در دورانی بر می گردد که بایدن ریاست کمیسیون قضایی مجلس سنای آمریکا را به عهده داشت. از سال 2009 ریاست دفتر معاون رئیس جمهوری اوباما یعنی جو بایدن را بر عهده داشت. رون همچنین در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در سال 2014، هدایت ستاد مبارزه با بیماری ابولا را بر عهده داشت.

واکنش رون کلین به انتصاب وی از سوی بایدن

از سوی دیگر ، كلین در تویئتی نوشت: «تصمیم بایدن برای انتصاب من به عنوان رئیس دفتر کارکنان كاخ سفید در دولت بعدی مایه «افتخار» همه عمر من است».

او افزود:«من مشتاقانه منتظر کمک به رئیس جمهوری منتخب (بایدن) و معاون رئیس جمهوری کامالا هریس برای تشکیل تیمی با استعداد و متنوع برای کار در کاخ سفید هستم تا پروژه‌های توسعه و امید را به کار بندازیم و برای پایان دادن به تقسیم و اختلافات در کشورمان تلاش کنیم ».

بیشترین بازدید موضوعات مهم