.
.
.

ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد اداری در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 12 نوامبر از ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد اداری در این کشور خبر داد.

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی در ششمین کنفرانس سالانه اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با فساد اداری در کابل گفت، در سطح رهبری حکومت بالای مبارزه با فساد، اجماع موجود است و بخاطر چگونگی این مبارزه در چارچوب لویه جرگه(نشست بزرگان) یا کدام ساختار دیگر بحث شود.

غنی اضافه کرد: «خرسندم ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد را که در ترکیب آن پنج عضو که سه مرد و دو زن در آن شامل می‌باشند، اعلام می‌کنم . تمام منابع و اختیارات مورد ضرورت به این کمیسیون انتقال خواهد شد و امیدوارم که منحیث ساختار فعال در راستای مبارزه با فساد، عمل کند».

رئیس جمهوری افغانستان علاوه کرد، کمیسیون مبارزه با فساد اداری در اجراات خود به مردم، پارلمان و حکومت پاسخگو خواهد بود.

در همین حال، برانت اندرس نمایندۀ خاص اتحادیه اروپا در افغانستان در این کنفرانس گفت: «از مبارزه حکومت افغانستان بر ضد فساد استقبال می‌کنیم و در این راستا، تعهد همکاری‌های دوامدار خویش را تجدید می‌نماییم».

اندرس تاکید کرد، بخاطر حکومتداری خوب، مردم سالاری، ملت سازی، مارکیت و آینده سازی و باور مردم بر حکومت و جمهوریت، نیاز به مبارزه جدی علیه فساد است و حکومت افغانستان باید برای مبارزه علیه فساد، راهبردی درازمدت را با جدیت تطبیق نماید.

از سوی دیگر، دیبورا لاینس نمایندۀ خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در این کنفرانس اظهار کرد: «با حکومت افغانستان مشترکاً کار می‌کنیم که تمام قوانین مبارزه علیه فساد طور کامل تطبیق گردد و این مبارزه به گونه مسئولانه به پیش برده شود».

شایان ذکر است که افغانستان همواره یکی از فاسدترین کشورهای جهان گفته است که مبارزه حکومت این کشور علیه فساد اداری ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم