.
.
.

«اسلام سیاسی» به عنوان یک جرم جنایی در قوانین اتریش گنجانده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زباستیان کورتس صدراعظم اتریش روز چهارشنبه 11 نوامبر گفت، کشورش «اسلام سیاسی» را به عنوان یک جرم جنایی جدید در قوانین جنایی اضافه خواهد کرد.

کورتس افزود که اتریش همه افرادی که زمینه مناسب برای تروریسم فراهم می کنند را تعقیب خواهد کرد حتی اگر آنها تروریست نباشند.

صدراعظم اتریش تأکید کرد که شورای وزیران محکومیت افراد متهم به جرم جنایات تروریستی به حبس ابد را بررسی کرد.

او افزود علاوه بر این افرادی که ارتباط آنها با جرائم تروریستی ثابت شود، تابعیت اتریشی را از آنها سلب خواهد شد.

اقدامات دولت اتریش برای تصویب قوانین جدید ضد تروریسم چند روز پس از حمله بی‌سابقه تروریستی در پایتخت اتریش که 10 روز پیش رخ داد، اتخاذ شده است.

در تاریخ سوم نوامبر افرادی مسلح در خیابان‌های وین اقدام به شلیک به سوی مردم کرده و باعث ایجاد رعب و وحشت در مرکز پایتخت این کشور شدند. در این حمله تروریستی 3 نفر کشته و 14 نفر زخمی شدند.

حمله تروریستب به کلیسایی در نیس فرانسه

روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر در شهر نیس فرانسه نیز یک نفر با چاقو به کلیسایی حمله می‌کند .این حمله 3 کشته و تعدادی مجروح بر جای گذاشت.

منابع پلیس فرانسه ابتدا شمار کشته شدگان را دست کم 2نفر اعلام کرده‌اند. اما سپس یک منبع پلیس شمار کشته‌شدگان این حمله را 3 نفر ( دو زن و یک مرد) اعلام کرد.

کریسین استروسی، شهردار نیس نیز در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرده که دو نفر در داخل کلیسا به طرزی فجیع شبیه آنجه بر سر ساموئل پتی، معلم تاریخ سربریده شده آمد، کشته شدند. منابع محلی در شهر نیس اعلام کرده‌اند که نگهبان کلیسا نیز جزو کشته‌ شدگان است.

پس ار این حادثه فرانسه به حالت آماده باش کامل درآمد و یک هفته بعد گروه گرگ‌های خاکستری که به ترکیه وابسته هستند را ممنوع الفعالیت اعلام کرد.

پس از اینکه فرانسه و اتریش گروه گرگ‌های خاکستری را ممنوع اعلام کردند، در آلمان نیز بسیاری از روشنفکران و سیاستمداران این کشور خواستار ممنوعیت فعالیت گروه «گرگ‌های خاکستری» شدند.

گروه گرگ‌های خاکستری یک گروه ملی گرای افراطی با پوشش اسلامی است که با رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ی ترکیه در ارتباط است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم