.
.
.

کنیست اسرائیل با توافق برقراری روابط با پادشاهی بحرین موافقت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کنیست اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 با 62 رای موافق و 14 مخالف، با توافق برقراری روابط میان اسرائیل و پادشاهی بحرین که با میانجی‌گری ایالات متحده حاصل شده است، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها کنیست اسرائیل چند هفته پیش در حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور جلسه‌ای را برای تصویب توافق صلح امضا شده با پادشاهی بحرین منعقد کرد.

بنیامین نتانیاهو طی این جلسه گفت که «آرزوی صلح حقیقی در خاورمیانه تبدیل به واقعیتی روزمره شده است» و به امکان امضای توافق‌های جدیدی در دوره پیش‌رو اشاره کرد.

نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی‌اش در این‌باره توضیح داد که « طی کمتر از دو ماه 3 توافقنامه صلح که ثمره سال‌ها تلاش‌ برای تقویت جایگاه‌مان در جهان است به امضا رسید.

نتانیاهو افزود:« چند هفته قبل توافق‌نامه صلح با امارات را تصویب کردیم و امروز نیز توافق‌نامه صلح با بحرین را تصویب می‌کنیم. می‌خواهم از ملک حمد به خاطر آمادگی‌اش برای بنای پل‌های صلح میان اسرائیل و بحرین تشکر کنم».

اسرائیل و بحرین در 15 سپتامبر گذشته طی مراسم ویژه‌ای در کاخ سفید «اعلامیه صلح، همکاری و روابط دیپلماتیک و دوستانه سازنده» را امضا کردند.

دو کشور اسرائیل و بحرین ماه گذشته نیز 7 یادداشت تفاهم را در چارچوب توافق تایید صلح امضا کردند. این یادداشت تفاهم‌ها شامل تعدادی از زمینه‌های همکاری میان پادشاهی بحرین و اسرائیل است که از جمله آن عفو افراد دارای گذرنامه‌های دیپلماتیک، ویژه و خدمات از شروط اخذ روادید است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم