پمپئو: متعهدیم با هرگونه فعالیت رژیم ایران که امنیت ملی ما را تهدید کند مقابله کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه 11 نوامبر گفت، ایالات متحده متعهد است، با هرگونه فعالیت رژیم ایران که امنیت ملی این کشور را تهدید کند، مقابله کند.

وزیر امور خارجه آمریکا، گفت، پیام ما واضح است هرکس با ایران سر و کار داشته باشد، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرد.

Advertisement

وزیر خارجه آمریکا در حساب توئیتری خود نسبت به هرگونه معامله با تهران هشدار داد.

او تهدید کرد که هر کسی به گونه‌ای با ایران معامله کند با مجازات‌های «بازدارنده» و تحریم‌های ایالات متحده آمریکا مواجه خواهد شد.

پمپئو در توئیت دیگری، گفت طی روزهای آینده در سفری به اروپا و خاورمیانه دیدارهایی با همتایان خود خواهد داشت و در این دیدارها چندین موضوع مهم از جمله مقابله با رفتارهای بی‌ثبات کننده و «خبیث» ایران را مطرح خواهد کرد.

اظهارات جدید وزیر خارجه آمریکا در شبکه توئیتر همزمان با تحریم 10 فرد و شرکت ایرانی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا ایراد شده است.

وزارت امور خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 بسته جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرد و 4 فرد و 6 نهاد مرتبط با این کشور را تحریم کرد.

تحریم‌های جدید محمد بنی‌هاشمی و محمد سلطان محمدی در ایران و سون شی می و هوانگ شین هوا در تایوان و همچنین شرکت‌ صنعتی آرتین تابان، شرکت تجاری هدی و شرکت ناز صنعت را هدف قرار داد.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش کرده بود که آمریکا به زودی تحریم‌های جدید علیه ایران وضع می‌کند و این تحریم‌ها افراد و نهادهایی را مورد هدف قرار می‌دهند که در سرکوب اعتراضات مردمی سال گذشته مشارکت داشته‌اند.

منابعی که خواستار عدم افشای هویت خود شدند، گزارش کردند که این تحریم‌ها همزمان با اولین سالگرد اعتراضات سال 2019 اعلام خواهند شد؛ اعتراضاتی که گسترده‌ترین اعتراضات در تاریخ چهل و اندی ساله جمهوری اسلامی از 1979 به این سو بود.

بر اساس همین گزارش در اوایل هفته آینده تحریم‌های گسترده‌ای از سوی واشنگتن اعلام خواهد شد که افراد زیادی را به همراه ده‌ها نهاد ایرانی هدف قرار خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم